Mike Flanagan przygotuje adaptację “Mrocznej Wieży” Kinga

Mroczna Wieża Mike Flanagan
Mroczna Wieża Mike Flanagan nakręci serial na podstawie prozy Kinga / Foto: Kanał IGN w serwisie YouTube

Mike Flanagan od lat sugerował, że być może dokona adaptacji “Mrocznej Wieży” – kultowego cyklu powieściowego od mistrza grozy, Stephena Kinga. Teraz potwierdza wreszcie plotki: będzie odpowiedzialny za nową ekranizację. W przeszłości “Wieża” doczekała się m.in. filmu z Idrisem Elbą, który poniósł jednak klapę, zdobywając zaledwie 15 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes.

Mroczna Wieża Mike Flanagan opracuje adaptację książek Kinga

Jak wiadomo Mike Flanagan już parokrotnie zadaptował prozę Stephena Kinga (nakręcił filmy “Gra Geralda” i “Doktor Sen”). W ostatnim wywiadzie reżyser potwierdził, że nakręci serial bazujący na “Mrocznej Wieży” – powstanie dzięki jego własnej wytwórni Intrepid Pictures.

Niedawno Flanagan zakończył swoją długą współpracę z gigantem VOD – Netfliksem. Dla platformy stworzył między innymi odcinkowe produkcje: “Nocną mszę” i “Nawiedzony dom na wzgórzu”. Do wcześniejszych produkcji uwielbianego przez horrorowych maniaków twórcy należą “Oculus”, “Hush”, “Ouija: Narodziny zła”. Flanagan podpisał umowę z netfliksowym konkurentem, studiem Amazon, i wkrótce będzie kręcił dla wytwórni nowe horrory. 44-latek śpieszy jednak objaśnić:

– Naszą umowę z Amazonem podpisaliśmy jeszcze zanim nabyliśmy prawa do adaptacji “Mrocznej Wieży”. Ten tytuł był dla mnie jak Święty Graal przez większość życia.

Flanagan zapowiada, że “Mroczna Wieża” nie będzie dla niego jedynie “przygodą”, a raczej wymarzonym projektem, z którym chce on związać się na dłużej. Z tego powodu serial ma liczyć pięć lub więcej sezonów, a dodatkowo powstaną dwa filmy pełnometrażowe także w reżyserii Flanagana. To prawdziwa gratka dla fanów cyklu literackiego, bo reżyser niejednokrotnie dowodził, że po prostu “czuje” kino grozy i zna się na nim.

Ponoć Stephen King był tak zachwycony adaptacjami “Doktora…” i “Gry Geralda”, że postanowił powierzyć Flanaganowi swoje opus magnum – “Mroczną Wieżę”. Reżyser przedstawił autorowi szkic planowanego przez siebie serialu, w którym objaśnił, w jakim kierunku podąży jego adaptacja. Przyznał, że gdyby King uznał jego “wypociny” za niezgodne z jego wizją, a nawet “bluźniercze”, wtedy zrezygnowałby ze swojego marzenia.

W realizację serialu i filmów będą zaangażowani Mike Flanagan i jego stały współpracownik, Trevor Macy (“Klub północny”, “Nawiedzony dwór w Bly”, “Nieznajomi: Ofiarowanie”, “Bye Bye Man”). Na razie nie wiadomo jeszcze, w jakiej telewizji lub w jakim serwisie streamingowym będzie można obejrzeć serial na bazie “The Dark Tower”.

Akcja “Mrocznej Wieży” dzieje się w powojennej rzeczywistości opanowanej przez wampiry, demony oraz mutanty.

Previous Article
National Board of Review wybrało najlepszy film

National Board of Review: "Top Gun: Maverick" to najlepszy film 2022 roku

Next Article
Red One J.K. Simmons

J.K. Simmons trenuje z The Rockiem do roli... Świętego Mikołaja

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share