Powstanie sequel “Wyborów”. Reese Witherspoon powróci w roli głównej

Wybory 2
Wybory 2 – powstanie sequel filmu z Reese Witherspoon / Foto: Paramount, Bona Fide Prod., MTV Prod.

Nadejścia tej kontynuacji nie spodziewał się nikt. Dwadzieścia trzy lata temu ukazał się film komediowy “Wybory” z udziałem Reese Witherspoon. Produkcja Alexandra Payne’a o ambitnej kandydatce do samorządu szkolnego doczeka się sequela o wymownym tytule: “Tracy Flick Can’t Win”. Powraca odtwórczyni roli głównej.

Wybory 2 – Reese Witherspoon wystąpi w sequelu kultowego filmu z lat 90.

Alexander Payne ponownie zajmie stanowisko reżysera i scenarzysty. Fabułę przygotuje wraz z Jimem Taylorem; będzie ona bazować na książce “Tracy Flick Can’t Win”, która ukazała się w tym roku, napisana przez Toma Perrottę. Co ciekawe audiobooka, wydanego w czerwcu, czytała Lucy Liu. W filmie tytułową bohaterkę zagra jednak “stara, dobra” Reese Witherspoon.

W części pierwszej filmu z 1999 roku Witherspoon grała ambitną licealistkę, która staje do wyborów na przewodniczącego rady uczniowskiej. W sequelu Tracy Flick ma już około czterdzieści lat i sama pracuje w szkole – jako asystentka dyrektora. Rzecz dzieje się na przedmieściach New Jersey, a bohaterka, jak się okaże, wcale się nie zmieniła. Wciąż zrobi wszystko, by wyjść na prowadzenie, być najlepszą we wszystkim i zawsze wygrywać.

Producentami kontynuacji będą Witherspoon, Perrotta, Lauren Neustadter, Ron Yerxa i Albert Berger. Całość powstanie z myślą o dystrybucji na platformie streamingowej Paramount+.

Zanim Alexander Payne zjawi się na planie filmu “Tracy Flick Can’t Win”, będzie musiał ukończyć pracę przy swoim powstającym obecnie komediodramacie “The Holdovers”, gdzie gra między innymi Paul Giamatti. Nie wiadomo, jacy aktorzy pojawią się w sequelu “Wyborów” poza Witherspoon. Fani liczą, że Matthew Broderick powtórzy rolę Jima McAllistera – byłego, nieszczęsnego nauczyciela Tracy.

Film “Wybory” z 1999 roku nie odniósł sukcesu w notowaniach box office’u (zarobił jedynie 17 mln USD), ale dziś uchodzi za tytuł kultowy. Został też pozytywnie oceniony przez krytyków, zajął miejsce dziewiąte na liście najlepszych filmów o tematyce licealnej według “Entertainment Weekly”. Obraz był nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany, zdobył trzy nagrody Independent Spirit. Witherspoon była za swoją kreację nominowana do Złotego Globu.

Previous Article
The Price of Glee

Zobacz zwiastun dokumentu poświęconego kultowemu "Glee"

Next Article
Gra fortuny Zwiastun

Grant, Statham i Plaza w zwiastunie komedii akcji "Gra fortuny"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share