Zobacz zwiastun dokumentu poświęconego kultowemu “Glee”

The Price of Glee
The Price of Glee – zwiastun / Foto: Investigation Discovery (YouTube); Discovery+, Ample Ent.

Na oficjalnym youtube’owym kanale Investigation Discovery ukazał się zwiastun serialu dokumentalnego “The Price of Glee”. Będzie to liczący trzy odcinki serial poświęcony nie tylko kultowości tytułowej produkcji Ryana Murphy’ego, ale też tragediom, jakie dotknęły obsadę. Przytoczona zostanie bowiem historia Nayi Rivery, Cory’ego Monteitha i Marka Sallinga.

The Price of Glee – zwiastun dokumentu o kultowym serialu

W dokumentalnej, trzyczęściowej produkcji “Glee” zostanie przedstawione jako międzynarodowy fenomen, którym widzowie wprost nie mogli się nacieszyć – i to przez kilka dobrych sezonów. Jako telewizyjna produkcja, która mało znanych z początku aktorów przeistoczyła w bożyszcza nastolatków. Niektórzy cieszą się udaną karierą do dziś. Niestety, nie wszyscy.

W mediach często mówi się o “klątwie «Glee»”. Do 2020 roku zmarło aż trzech aktorów, którzy należeli do głównej obsady serialu – Cory Monteith, Mark Salling i Naya Rivera (wszyscy mieli około trzydzieści lat). Zwiastun serialu dokumentalnego rozpoczynają słowa: “W maju 2009 roku dziesięcioro młodych aktorów zadebiutowało na ekranach telewizyjnych w «Glee». Do 2020 wszyscy byli już sławni. Troje aktorów zmarło.”

Monteith przedawkował narkotyki w 2013 roku, Rivera utonęła, ratując swoje dziecko w 2020 r., a Salling popełnił samobójstwo na skutek powieszenia w 2018 (był oskarżany o posiadanie dziecięcej pornografii).

W dokumencie udział wziął między innymi ojciec Nayi Rivery, który przyznał, że był dumny ze swojej córki i jej osiągnięć artystycznych (“Ten serial to był szczyt góry dla mojej Nayi” – powiedział w dokumencie).

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy na udział w serialu dokumentalnym zgodzili się członkowie obsady “Glee”. W zwiastunie nie widać, żeby wywiadu twórcom udzielili najbardziej prominentni aktorzy, jak Lea Michele, Darren Criss, Jane Lynch, Chris Colfer, Dianna Agron, Jonathan Groff, Kevin McHale czy Jenna Ushkowitz. Ryan Murphy prawdopodobnie też nie był związany z przedsięwzięciem Discovery.

Serial “The Price of Glee” ukaże się 16 stycznia 2023 roku na platformie Discovery+. Częścią dokumentu mają być nigdy wcześniej nieprezentowane materiały wideo, wywiady, zdjęcia z planu. Za realizację serialu odpowiedzialne jest studio Ample Entertainment.

Serial komediowo-dramatyczny “Glee” zadebiutował na antenie stacji Fox trzynaście lat temu i szybko stał się największym telewizyjnym hitem od lat. Był chwalony za różnorodną obsadę i szeroki przekrój mniejszościowych, oryginalnych postaci.

Previous Article
Shawnee Smith

Shawnee Smith powróci jako Amanda Young w "Pile 10"?

Next Article
Wybory 2

Powstanie sequel "Wyborów". Reese Witherspoon powróci w roli głównej

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share