Premiera kinowa: “Kobieta na dachu”. Nagradzany polski dramat

Kobieta na dachu
Kobieta na dachu – premiera w kinach / Foto: Kino Świat, Donten & Lacroix, Canal+ Polska

Już od dziś w polskich kinach można oglądać dramat obyczajowy “Kobieta na dachu”, z Dorotą Pomykałą w roli głównej. Film o starzejącej się kobiecie, która napada na bank, by zatuszować poczucie pustki. Obraz doceniono na festiwalu, którego założycielem jest sam Robert De Niro.

Kobieta na dachu – premiera filmu w kinach

Opis fabuły filmu:

— Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych – mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy? (źródło: Kino Świat)

Na festiwalu Tribeca (który założył Robert De Niro) Dorota Pomykała otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Jej kreację wyróżniono też Złotymi Lwami; do tego lauru wystawiono też sam film w konkursie głównym. Na EnergaCamerimage “Kobieta na dachu” zdobyła Złotą Żabę w Konkursie Filmów Polskich.

Poza Pomykałą w filmie występują również Bogdan Koca (“Powrót do tamtych dni”, “Rojst’97”), Adam Bobik (“Żeby nie było śladów”, “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”), Marta Nieradkiewicz (“Wielka woda”, “Pakt”) oraz Dobromir Dymecki (“Planeta Singli”). Reżyserką jest Anna Jadowska, odpowiedzialna też za scenariusz.

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
The Holiday Sitter

Jonathan Bennett zagrał w gejowskiej komedii romantycznej o tematyce świątecznej

Next Article
National Board of Review wybrało najlepszy film

National Board of Review: "Top Gun: Maverick" to najlepszy film 2022 roku

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share