Zwiastun nagradzanego dramatu “Filip” z udziałem Więckiewicza i Kulma Jr.

Filip Zwiastun filmu
Filip Zwiastun filmu / Foto: TVP Dystr. Kinowa, Akson

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun wyczekiwanego dramatu wojennego “Filip” w reżyserii Michała Kwiecińskiego. Obraz był jednym z faworytów na tegorocznym, 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagradzana produkcja wkrótce debiutuje na ekranach kinowych; zobaczcie trailer.

Filip Zwiastun filmu wojennego z Więckiewiczem i Kulmem Jr.

Opis fabuły filmu:

— Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart… (źródło: TVP Dystrybucja Kinowa)

Czytaj też: TOP 10 – polskie filmy wojenne. Co warto zobaczyć?

Obsadę wojennej produkcji zasilają Robert Więckiewicz, Sandra Drzymalska (gwiazda serialu “Sexify”), Hanna Śleszyńska, Eryk Kulm Jr., Victor Meutelet, Caroline Hartig, Zoe Straub i Mateusz Rzeźniczak. Reżyser, Michał Kwieciński, w przeszłości nakręcił inną wojenną opowieść – “Jutro idziemy do kina”, a w dorobku ma też hit “Miasto 44” (był producentem).

Film wyprodukowany został przez Telewizję Polską i Akson Studio. Premiera kinowa przypada na 3 marca 2023 roku. Obraz zdobył dwa Złote Lwy (najlepsze zdjęcia, najlepsza charakteryzacja) oraz Srebrne Lwy dla Kwiecińskiego. Brał też udział w konkursie głównym, przegrywając z “Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej.

Źródło: Materiały nadesłane (TVP Dystrybucja Kinowa)

Previous Article
My i wy Zwiastun

Eddie Murphy i Jonah Hill w zwiastunie filmu Netfliksa "My i wy"

Next Article
The Flash Data premiery

"Flash" z nową datą premiery. Film szybciej pojawi się w kinach

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share