Zwiastun nagradzanego dramatu “Filip” z udziałem Więckiewicza i Kulma Jr.

Filip Zwiastun filmu
Filip Zwiastun filmu / Foto: TVP Dystr. Kinowa, Akson

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun wyczekiwanego dramatu wojennego “Filip” w reżyserii Michała Kwiecińskiego. Obraz był jednym z faworytów na tegorocznym, 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagradzana produkcja wkrótce debiutuje na ekranach kinowych; zobaczcie trailer.

Filip Zwiastun filmu wojennego z Więckiewiczem i Kulmem Jr.

Opis fabuły filmu:

— Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart… (źródło: TVP Dystrybucja Kinowa)

Czytaj też: TOP 10 – polskie filmy wojenne. Co warto zobaczyć?

Obsadę wojennej produkcji zasilają Robert Więckiewicz, Sandra Drzymalska (gwiazda serialu “Sexify”), Hanna Śleszyńska, Eryk Kulm Jr., Victor Meutelet, Caroline Hartig, Zoe Straub i Mateusz Rzeźniczak. Reżyser, Michał Kwieciński, w przeszłości nakręcił inną wojenną opowieść – “Jutro idziemy do kina”, a w dorobku ma też hit “Miasto 44” (był producentem).

Film wyprodukowany został przez Telewizję Polską i Akson Studio. Premiera kinowa przypada na 3 marca 2023 roku. Obraz zdobył dwa Złote Lwy (najlepsze zdjęcia, najlepsza charakteryzacja) oraz Srebrne Lwy dla Kwiecińskiego. Brał też udział w konkursie głównym, przegrywając z “Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej.

Źródło: Materiały nadesłane (TVP Dystrybucja Kinowa)

Previous Article
My i wy Zwiastun

Eddie Murphy i Jonah Hill w zwiastunie filmu Netfliksa "My i wy"

Next Article
The Flash Data premiery

"Flash" z nową datą premiery. Film szybciej pojawi się w kinach

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share