Nagradzany dramat “Matecznik” już od piątku w kinach

Matecznik Zwiastun
Matecznik Zwiastun, data premiery / Foto: Galapagos, Harine Films

“Matecznik” to głośny debiut Grzegorza Mołdy; dramat obyczajowy, który ubiegał się o Złote Lwy podczas tegorocznego Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. Produkcja z udziałem Michała Zielińskiego oraz Agnieszki Kryst już w ten piątek trafi na ekrany polskich kin.

Matecznik Zwiastun i data premiery filmu

Oficjalny opis fabuły filmu:

— Warunkowo zwolniony z poprawczaka nastoletni Karol, przebywa w mieszkaniu treningowym. Objęty dozorem elektronicznym rozpoczyna swoje życie na nowo. W codziennym “treningu życia” może liczyć na pomoc Marty. Relacja między nimi pogłębia się i stwarza szansę na coś więcej. Z czasem lekcje Marty stają się coraz bardziej niekonwencjonalne, a relacja z Karolem przeradza się w dwuznaczną więź. (źródło: Galapagos Films)

Film “Matecznik” został bardzo pozytywnie przyjęty na festiwalu Nowe Horyzonty, a pokazano go również na estońskim festiwalu Black Nights oraz w Gdyni, podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Obraz powstał dzięki wytwórni Harine Films we współpracy z Telewizją Polską oraz przy dofinansowaniu od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dystrybucją w kinach zajmie się Galapagos.

W obsadzie znajdują się Michał Zieliński, Agnieszka Kryst, Wioletta Kopańska i Marcin Cecko. Scenariusz to wspólne dzieło Grzegorza Mołdy oraz Moniki Powalisz (“Belfer”). Mołda pracował wcześniej przy filmach “Zadra” i “Koniec widzenia”. Premiera w kinach – 2 grudnia 2022.

Źródło: Galapagos Films – materiały nadesłane

Previous Article
Albert Pyun nie żyje

Albert Pyun nie żyje. Zmarł legendarny reżyser kina klasy "B", twórca "Cyborga"

Next Article
Bambi bohaterem horroru

Bambi żądny krwi – powstanie horrorowa wersja disnejowskiego klasyku

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share