Premiera VOD: “Narcyz i Złotousty”, dramat o tematyce LGBTQ

Narcyz i Złotousty Premiera
Narcyz i Złotousty Premiera VOD / Foto: Outfilm.pl; Tempest Film, Mythos Film, Deutsche Columbia Pictures, Lotus Film, Sony

Już jutro w serwisie streamingowym Outfilm.pl zadebiutuje wyczekiwany dramat “Narcyz i Złotousty” (oryg. “Narziss und Goldmund”). Niemiecko-austriacka koprodukcja została wyreżyserowana przez Stefana Ruzowitzky’ego – twórcę horroru “Anatomia” i kryminału “Fałszerze”, nominowanego do Złotego Niedźwiedzia. Outfilm zapowiada “Narcyza…” jako najważniejszą premierę miesiąca.

Narcyz i Złotousty Premiera VOD filmu Stefana Ruzowitzky’ego

Przeczytajcie oficjalny opis fabuły filmu (źródło: serwis Outfilm.pl):

— Pierwsza w historii ekranizacja głośnej, rozgrywającej się w średniowieczu powieści niemieckiego noblisty Hermanna Hessego, w której konfrontuje on dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. To wartości, którymi na co dzień kierują się Narcyz i Złotousty.

Przyjaźń między nimi zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją. Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat. Ich drogi się rozeszły ale mimo wielu przygód, zawsze tęsknili do tego, co było między nimi. Spotkanie po latach będzie okazją do konfrontacji ze skrywanymi uczuciami, przeszłością i teraźniejszością.

Film o homoerotycznej relacji zrealizowany został z rozmachem i opowiada o miłości niemożliwej. Głównych bohaterów grają Jannis Niewöhner i Sabin Tambrea. Pierwszy z nich wystąpił też w innej produkcji o tematyce LGBTQ – w filmie “Jonathan” (2016), gdzie grał głównego bohatera. Obsadę uzupełniają Henriette Confurius, Emilia Schüle, Elisa Schlott, André Hennicke i Johannes Krisch.

Obraz zdobył dwie nominacje do Niemieckiej Nagrody Filmowej oraz jedną do Austriackiej Nagrody Filmowej.

Platforma streamingowa Outfilm.pl wyewoluowała na kanwie firmy Tongariro Releasing. Jest to polski dystrybutor, który wprowadza na ekrany kin filmy o tematyce LGBTQ (w przeszłości zaprezentował widzom m.in. takie przeboje, jak “Zupełnie inny weekend”, “Piękny kraj”, “Mascarpone” czy “Zabiłem moją matkę”). Zobaczcie zwiastun filmu “Narcyz i Złotousty”.

Źródło: Outfilm.pl

Previous Article
Indiana Jones 5

Nowe zdjęcia z filmu "Indiana Jones 5", a na nich Ford i Waller-Bridge

Next Article
Euforia Wersja niemiecka

"Euforia" doczeka się niemieckiej adaptacji telewizyjnej

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share