“Euforia” doczeka się niemieckiej adaptacji telewizyjnej

Euforia Wersja niemiecka
Euforia Wersja niemiecka serialu w przygotowaniu / Foto: Rotten Tomatoes TV – kanał na YouTubie; HBO

“Euforia” niezmiennie od trzech lat pozostaje telewizyjnym megahitem. Na tyle dużym, że HBO sprzedało właśnie prawa do zagranicznej adaptacji tego serialu. Swoją wersję młodzieżowego dramatu przygotują Niemcy. Za realizację odpowiedzialne będą studia Zeitsprung Pictures i ADD Content.

Euforia Wersja niemiecka serialu w przygotowaniu

Warto zaznaczyć, że amerykańska “Euforia” sama w sobie bazuje na izraelskim formacie, a mianowicie serialu o tym samym tytule, który przygotował Ron Leshem. Izraelska “Euforia” pokazywana była przez telewizję Hot 3.

Scenariusz niemieckiej “Euforii” przygotują Jonas Lindt i Paulina Lorenz. Michael Souvignier, prezes wytwórni Zeitsprung Pictures, powiedział: “Cieszymy się z powodu niemieckiej adaptacji tego wyjątkowego, inicjacyjnego serialu. Wierzymy, że tematy takie jak tożsamość, zdrowie psychiczne, uzależnienia czy seksualność muszą zostać przedstawione w sposób ‘lokalny’, z perspektywy niemieckich nastolatków.”

Z kolei Hadas Mozes Lichtenstein, założyciel firmy ADD Content, powiedział: “‘Euforia’ to wyjątkowy serial, który rezonuje bardzo daleko, dostając się poza sam Izrael. Opowiada o doświadczeniach młodych ludzi w sposób szczery i prawdziwy. Choć to serial surowy i trudny, jego tematyka dostała się głęboko pod skórę nastoletniej widowni dookoła świata. Zobaczymy, jak sprawdzi się wersja niemiecka.”

Studio Zeitsprung stworzyło też między innymi dramat biograficzny “Lieber Thomas” z Albrechtem Schuchem.

Amerykańska “Euforia” powróci wkrótce z nowym, trzecim sezonem, choć jego data premiery na razie jeszcze pozostaje tajemnicą.

Previous Article
Narcyz i Złotousty Premiera

Premiera VOD: "Narcyz i Złotousty", dramat o tematyce LGBTQ

Next Article
Ty Sezon 4

"Ty", sezon 4.: znamy datę premiery serialu Netfliksa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share