Dwayne Johnson twierdzi, że “wywalczył” powrót Henry’ego Cavilla do filmów DCEU

Dwayne Johnson
Dwayne Johnson o roli Supermana w “Black Adamie” / Foto: DC Films, New Line, Warner Bros.

Dwayne Johnson mocno “wkręcił się” w uniwersum DC. Po rolach w dwóch projektach komiksowego giganta aktor czuje się w superbohaterskim światku jak ryba w wodzie i najwyraźniej nie zamierza go opuszczać. W jego niedawnym filmie – “Black Adamie” – rolę cameo zaliczył Henry Cavill jako Superman. Johnson postanowił odnieść się do tego tematu.

Dwayne Johnson o powrocie Supermana w filmie Black Adam

Po udanym obiegu kinowym “Black Adam” zadebiutował w USA na platformach VOD. W serwisie iTunes Store dotarł do pierwszego miejsca listy przebojów filmowych. Ta wiadomość ucieszyła Dwayne’a Johnsona, który od tygodni kontynuuje kampanię promocyjną “Black Adama”. Nic dziwnego, gra w nim przecież rolę tytułową. W filmie rolę cameo zaliczył też Henry Cavill, wcielający się w Clarka Kenta alias Supermana.

Cavill ostatnio zagrał ikonicznego superbohatera w “Lidze Sprawiedliwości” i zdaniem wielu zasługuje na pełnoprawny powrót w kolejnym hicie DC. Dwayne Johnson uważa, że o rólkę Cavilla w “Black Adamie” trzeba było “walczyć” i ponoć sam był częścią tego starcia. Oto, co powiedział w mediach społecznościowych:

— Musimy przywrócić światu najpotężniejszą, najbardziej niepowstrzymaną moc, jaka istniała – w jakimkolwiek uniwersum. Wiecie, o kim mówię. O Supermanie, a jest nim Henry Cavill. Z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu, którego nie da się usprawiedliwić, studio nie przywróciło dotąd Henry’ego jako Supermana. Ale nie zamierzaliśmy przyjąć odmowy. Przywrócenie Henry’ego zajęło lata, wymagało strategicznych rozmów. Nie da się w logiczny sposób zbudować uniwersum DC bez najpotężniejszego i najlepszego superbohatera wszech czasów, albo z nim siedzącym gdzieś z boku. To niemożliwe. (…) Dlatego usilnie walczyliśmy o powrót Supermana.

Czytaj też: Prace nad komedią “Na noże 3” wystartują po Nowym Roku? Tak twierdzi Rian Johnson

Jeśli wierzyć plotkom, Henry Cavill pojawi się jako Superman w nadchodzącym, przyszłorocznym filmie “The Flash”, reżyserowanym przez Andy’ego Muschiettiego. Nie zostało to dotąd oficjalnie potwierdzone. Superprodukcja DC/Warner Bros. trafi do kin pod koniec czerwca 2023.

Dwayne “The Rock” Johnson wystąpi w dwóch przyszłorocznych produkcjach: komedii przygodowej “Red One” (wraz z Chrisem Evansem i Lucy Liu) oraz w “San Andreas 2”.

Previous Article
Na noże 3

Prace nad komedią "Na noże 3" wystartują po Nowym Roku? Tak twierdzi Rian Johnson

Next Article
The Mean One

Był morderczym klaunem w serii "Terrifier", teraz zagra psychopatycznego Grincha

Related Posts
Total
0
Share