Cailee Spaeny, gwiazda “Devs”, bohaterką nowego “Obcego”

Obcy Cailee Spaeny
Obcy – Cailee Spaeny dołącza do obsady filmu / Foto: ComingSoon.net – kanał na YouTubie

Od marca wiadomo, że w przygotowaniu znajduje się nowy filmowy “Obcy”. Projekt znalazł swoją główną gwiazdę w 25-letniej aktorce Cailee Spaeny – jest ona znana przede wszystkim z seriali “Mare z Easttown” oraz “Devs”. Za przedsięwzięcie odpowiada 20th Century Studios.

Obcy Cailee Spaeny w obsadzie nowej odsłony serii

Nowy “Obcy” ma stanowić “oryginalną historię” oraz “samodzielną, odrębną całość”. O fabule nic na tym etapie nie wiemy. Pewne jest natomiast, że niechlubnymi bohaterami będą tytułowi, kosmiczni drapieżcy – Ksenomorfy, które sieją terror wśród napotkanych przez siebie ludzi. Powstał już scenariusz nowego “Obcego” i źródła bliskie projektowi mówią, że pierwszy klaps na planie zdjęciowym padnie w pierwszym kwartale 2023 roku.

Skrypt prawdopodobnie napisał Fede Álvarez, który jest też reżyserem. Po tym, jak studio 20th Century poznało pomysł Álvareza na fabułę, niezwłocznie podpisało z nim umowę i uczyniło z “Aliena” swój priorytetowy projekt. Producenci filmu poszukują obecnie kandydatów do obsady. Natomiast Cailee Spaeny już od dłuższego czasu była rozpatrywana do roli przodującej.

Po spotkaniach z przedstawicielami wytwórni i samym reżyserem wybór padł właśnie na 25-latkę. Czy będzie ona postacią równie silną i dziarską, jak nieśmiertelna Ellen Ripley? Przekonamy się prawdopodobnie w 2024 roku. Spaeny grała między innymi Erin McMenamin w serialu “Mare z Easttown” z Kate Winslet, a także pojawiała się jako Lyndon w serialu sci-fi “Devs”. Widzieliśmy ją w filmach “Źle się dzieje w El Royale”, “Pacific Rim: Rebelia”, “Szkoła czarownic: Dziedzictwo”.

Prawdopodobnie nowy “Obcy” nie ukaże się w kinach, a na platformie streamingowej “Hulu” (podobnie jak “Prey”), choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Ridley Scott, który wyreżyserował m.in. oryginał (“Obcy – ósmy pasażer Nostromo”), tym razem zajmie stanowisko producenckie. W prace nad projektem zaangażowane jest jego studio Scott Free Productions.

Previous Article
Christmas with the Campbells Zwiastun

Justin Long i Brittany Snow w zwiastunie komedii "Christmas with the Campbells"

Next Article
Quentin Tarantino

Quentin Tarantino wyreżyseruje serial dla... Netfliksa?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share