Cailee Spaeny, gwiazda “Devs”, bohaterką nowego “Obcego”

Obcy Cailee Spaeny
Obcy – Cailee Spaeny dołącza do obsady filmu / Foto: ComingSoon.net – kanał na YouTubie

Od marca wiadomo, że w przygotowaniu znajduje się nowy filmowy “Obcy”. Projekt znalazł swoją główną gwiazdę w 25-letniej aktorce Cailee Spaeny – jest ona znana przede wszystkim z seriali “Mare z Easttown” oraz “Devs”. Za przedsięwzięcie odpowiada 20th Century Studios.

Obcy Cailee Spaeny w obsadzie nowej odsłony serii

Nowy “Obcy” ma stanowić “oryginalną historię” oraz “samodzielną, odrębną całość”. O fabule nic na tym etapie nie wiemy. Pewne jest natomiast, że niechlubnymi bohaterami będą tytułowi, kosmiczni drapieżcy – Ksenomorfy, które sieją terror wśród napotkanych przez siebie ludzi. Powstał już scenariusz nowego “Obcego” i źródła bliskie projektowi mówią, że pierwszy klaps na planie zdjęciowym padnie w pierwszym kwartale 2023 roku.

Skrypt prawdopodobnie napisał Fede Álvarez, który jest też reżyserem. Po tym, jak studio 20th Century poznało pomysł Álvareza na fabułę, niezwłocznie podpisało z nim umowę i uczyniło z “Aliena” swój priorytetowy projekt. Producenci filmu poszukują obecnie kandydatów do obsady. Natomiast Cailee Spaeny już od dłuższego czasu była rozpatrywana do roli przodującej.

Po spotkaniach z przedstawicielami wytwórni i samym reżyserem wybór padł właśnie na 25-latkę. Czy będzie ona postacią równie silną i dziarską, jak nieśmiertelna Ellen Ripley? Przekonamy się prawdopodobnie w 2024 roku. Spaeny grała między innymi Erin McMenamin w serialu “Mare z Easttown” z Kate Winslet, a także pojawiała się jako Lyndon w serialu sci-fi “Devs”. Widzieliśmy ją w filmach “Źle się dzieje w El Royale”, “Pacific Rim: Rebelia”, “Szkoła czarownic: Dziedzictwo”.

Prawdopodobnie nowy “Obcy” nie ukaże się w kinach, a na platformie streamingowej “Hulu” (podobnie jak “Prey”), choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Ridley Scott, który wyreżyserował m.in. oryginał (“Obcy – ósmy pasażer Nostromo”), tym razem zajmie stanowisko producenckie. W prace nad projektem zaangażowane jest jego studio Scott Free Productions.

Previous Article
Christmas with the Campbells Zwiastun

Justin Long i Brittany Snow w zwiastunie komedii "Christmas with the Campbells"

Next Article
Quentin Tarantino

Quentin Tarantino wyreżyseruje serial dla... Netfliksa?

Related Posts
Total
0
Share