Linda Cardellini o Velmie: “Cieszę się, że dokonała coming outu”

Linda Cardellini
Linda Cardellini o lesbijstwie Velmy Dinkley / Foto: Warner Bros. Pictures

W ubiegłym miesiącu plotki zostały oficjalnie potwierdzone: Velma Dinkley, bohaterka serii o tchórzliwym psie Scoobym-Doo, ujawniła się jako lesbijka. Wszystko za sprawą filmu animowanego “Trick or Treat Scooby-Doo!”, który miał swoją premierę VOD. Co o orientacji seksualnej Velmy sądzi aktorka Linda Cardellini?

Linda Cardellini jest zadowolona z coming outu Velmy

Linda Cardellini grała Velmę Dinkley w dwóch filmach aktorskich z początku lat dwutysięcznych. W tych samych adaptacjach pojawiła się między innymi Sarah Michelle Gellar jako Daphne. W filmach z udziałem Cardellini lebijstwo Velmy nie było jawne, a może nawet go nie było – w ogóle. W animacji “Trick or Treat Scooby-Doo!”, która miała swoją premierę w październiku – przeciwnie.

W filmie animowanym Velma poznaje urodziwą kostiumografkę, Coco Diablo. Na jej widok zaczyna się czerwienić i wymawia swoje słynne powiedzenie: “jinkies!”. Jest wyraźnie zafascynowana piękną dziewczyną, a najbardziej podobają jej się… okulary i charakterystyczny golf Coco.

Uroczą scenę uznano za pierwszy moment, gdy potwierdzono seksualność Velmy.

“Coming out” Velmy był szeroko komentowany w mediach. Linda Cardellini udzieliła niedawno wywiadu portalowi “Entertainment Weekly”, któremu opowiadała o trzecim i ostatnim sezonie serialu “Już nie żyjesz”. Odniosła się też do lesbijstwa granej przez siebie w przeszłości bohaterki:

— Velma funkcjonuje w mediach od 1969 roku. Niedawno wybrałam się zbierać słodycze na halloween wspólnie z córką – na ulicach roiło się od Velm. Cieszę się, że nadal ma ona swoje miejsce w kulturze; że jest aktywna już od dekad. Cieszę się, że dokonała coming outu. O jej orientacji spekulowano przez lata.

Fani serii o tchórzliwym psie i jego rozwiązującej zagadki ekipie od dawna podejrzewali, że Velma Dinkley jest lesbijką. Takie sugestie czynił chociażby James Gunn. Reżyser odpowiadał za scenariusz aktorskiego “Scooby’ego-Doo” z 2002 roku. W pierwszej wersji jego skryptu Velma była zdeklarowaną lesbijką, choć później fabułę trzeba było przepisać, z powodu interwencji studia. W tym samym scenariuszu Kudłaty jest oficjalnie narkomanem, a Fred – gangsterem.

Previous Article
Nienawidzę świąt Serial

Znienawidź święta razem z Netfliksem. Zobacz zwiastun zaskakującego serialu

Next Article
Niezapomniane święta

Lindsay Lohan zaliczyła udany filmowy comeback i numer jeden na Netfliksie

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share