Linda Cardellini o Velmie: “Cieszę się, że dokonała coming outu”

Linda Cardellini
Linda Cardellini o lesbijstwie Velmy Dinkley / Foto: Warner Bros. Pictures

W ubiegłym miesiącu plotki zostały oficjalnie potwierdzone: Velma Dinkley, bohaterka serii o tchórzliwym psie Scoobym-Doo, ujawniła się jako lesbijka. Wszystko za sprawą filmu animowanego “Trick or Treat Scooby-Doo!”, który miał swoją premierę VOD. Co o orientacji seksualnej Velmy sądzi aktorka Linda Cardellini?

Linda Cardellini jest zadowolona z coming outu Velmy

Linda Cardellini grała Velmę Dinkley w dwóch filmach aktorskich z początku lat dwutysięcznych. W tych samych adaptacjach pojawiła się między innymi Sarah Michelle Gellar jako Daphne. W filmach z udziałem Cardellini lebijstwo Velmy nie było jawne, a może nawet go nie było – w ogóle. W animacji “Trick or Treat Scooby-Doo!”, która miała swoją premierę w październiku – przeciwnie.

W filmie animowanym Velma poznaje urodziwą kostiumografkę, Coco Diablo. Na jej widok zaczyna się czerwienić i wymawia swoje słynne powiedzenie: “jinkies!”. Jest wyraźnie zafascynowana piękną dziewczyną, a najbardziej podobają jej się… okulary i charakterystyczny golf Coco.

Uroczą scenę uznano za pierwszy moment, gdy potwierdzono seksualność Velmy.

“Coming out” Velmy był szeroko komentowany w mediach. Linda Cardellini udzieliła niedawno wywiadu portalowi “Entertainment Weekly”, któremu opowiadała o trzecim i ostatnim sezonie serialu “Już nie żyjesz”. Odniosła się też do lesbijstwa granej przez siebie w przeszłości bohaterki:

— Velma funkcjonuje w mediach od 1969 roku. Niedawno wybrałam się zbierać słodycze na halloween wspólnie z córką – na ulicach roiło się od Velm. Cieszę się, że nadal ma ona swoje miejsce w kulturze; że jest aktywna już od dekad. Cieszę się, że dokonała coming outu. O jej orientacji spekulowano przez lata.

Fani serii o tchórzliwym psie i jego rozwiązującej zagadki ekipie od dawna podejrzewali, że Velma Dinkley jest lesbijką. Takie sugestie czynił chociażby James Gunn. Reżyser odpowiadał za scenariusz aktorskiego “Scooby’ego-Doo” z 2002 roku. W pierwszej wersji jego skryptu Velma była zdeklarowaną lesbijką, choć później fabułę trzeba było przepisać, z powodu interwencji studia. W tym samym scenariuszu Kudłaty jest oficjalnie narkomanem, a Fred – gangsterem.

Previous Article
Nienawidzę świąt Serial

Znienawidź święta razem z Netfliksem. Zobacz zwiastun zaskakującego serialu

Next Article
Niezapomniane święta

Lindsay Lohan zaliczyła udany filmowy comeback i numer jeden na Netfliksie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share