Disney szykuje nowy serial o przygodach Indiany Jonesa

Indiana Jones Serial
Indiana Jones – serial powstanie dla Disney+ / Foto: Kadr z filmu “Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”; Lucasfilm, Paramount

Disney rozpoczął aktywne prace nad serialową wersją “Indiany Jonesa”. Ponoć odbywają się konkretne spotkania ze scenarzystami i producentami, w których uczestniczą też przedstawiciele studia Lucasfilm. Na razie nie ujawniono jeszcze, czy w roli głównej powróci Harrison Ford, choć dla wielu to rzecz obowiązkowa.

Indiana Jones Serial o losach dzielnego archeologa w przygotowaniu

Ponieważ nie powstały jeszcze scenariusze, a sam zamysł nie został upubliczniony, nie wiemy, czy serialowy “Indiana Jones” będzie prequelem, sequelem czy spin-offem. Ciężko powiedzieć też, czy projekt będzie miał powiązanie z nadchodzącym, piątym filmem pełnometrażowym o Jonesie.

Nie wydano oficjalnego oświadczenia w sprawie powrotu Harrisona Forda w serialu, ale też mu nie zaprzeczono. Niepokoją jednak doniesienia, że po udziale w “Indianie Jonesie 5” Ford ma zamiar przejść na emeryturę. Ponoć koncern Disneya zastanawia się nad wieloma potencjalnymi projektami o dzielnym archeologu. Mogłyby być to seriale, filmy czy inne przedsięwzięcia (np. gry lub komiksy).

Serialowy “Indiana Jones” ukaże się, oczywiście, na platformie streamingowej Disney+. Nie będzie pierwszym tego typu widowiskiem. W latach dziewięćdziesiątych powstała bowiem odcinkowa produkcja ABC i Freeform – “Kroniki młodego Indiany Jonesa”. W dwusezonowym serialu 20-letniego Jonesa grał Sean Patrick Flanery. W obsadzie pojawili się też m.in. Catherine Zeta-Jones, Daniel Craig i Christopher Lee.

Oczywiście widzowie wciąż czekają na premierę filmowego “Indiany Jonesa 5”. Przygodowa superprodukcja ukaże się w czerwcu 2023 roku, jej reżyserem jest James Mangold. Poza Fordem w filmie zobaczymy Madsa Mikkelsena i Thomasa Kretschmanna.

Previous Article
Seesaw Monster Anne Hathaway

Anne Hathaway i Salma Hayek zagrają w komedii sensacyjnej Netfliksa

Next Article
Shawn Levy

Twórca "Free Guya", Shawn Levy, reżyserem "Gwiezdnych wojen"

Related Posts
Total
0
Share