Disney szykuje nowy serial o przygodach Indiany Jonesa

Indiana Jones Serial
Indiana Jones – serial powstanie dla Disney+ / Foto: Kadr z filmu “Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”; Lucasfilm, Paramount

Disney rozpoczął aktywne prace nad serialową wersją “Indiany Jonesa”. Ponoć odbywają się konkretne spotkania ze scenarzystami i producentami, w których uczestniczą też przedstawiciele studia Lucasfilm. Na razie nie ujawniono jeszcze, czy w roli głównej powróci Harrison Ford, choć dla wielu to rzecz obowiązkowa.

Indiana Jones Serial o losach dzielnego archeologa w przygotowaniu

Ponieważ nie powstały jeszcze scenariusze, a sam zamysł nie został upubliczniony, nie wiemy, czy serialowy “Indiana Jones” będzie prequelem, sequelem czy spin-offem. Ciężko powiedzieć też, czy projekt będzie miał powiązanie z nadchodzącym, piątym filmem pełnometrażowym o Jonesie.

Nie wydano oficjalnego oświadczenia w sprawie powrotu Harrisona Forda w serialu, ale też mu nie zaprzeczono. Niepokoją jednak doniesienia, że po udziale w “Indianie Jonesie 5” Ford ma zamiar przejść na emeryturę. Ponoć koncern Disneya zastanawia się nad wieloma potencjalnymi projektami o dzielnym archeologu. Mogłyby być to seriale, filmy czy inne przedsięwzięcia (np. gry lub komiksy).

Serialowy “Indiana Jones” ukaże się, oczywiście, na platformie streamingowej Disney+. Nie będzie pierwszym tego typu widowiskiem. W latach dziewięćdziesiątych powstała bowiem odcinkowa produkcja ABC i Freeform – “Kroniki młodego Indiany Jonesa”. W dwusezonowym serialu 20-letniego Jonesa grał Sean Patrick Flanery. W obsadzie pojawili się też m.in. Catherine Zeta-Jones, Daniel Craig i Christopher Lee.

Oczywiście widzowie wciąż czekają na premierę filmowego “Indiany Jonesa 5”. Przygodowa superprodukcja ukaże się w czerwcu 2023 roku, jej reżyserem jest James Mangold. Poza Fordem w filmie zobaczymy Madsa Mikkelsena i Thomasa Kretschmanna.

Previous Article
Seesaw Monster Anne Hathaway

Anne Hathaway i Salma Hayek zagrają w komedii sensacyjnej Netfliksa

Next Article
Shawn Levy

Twórca "Free Guya", Shawn Levy, reżyserem "Gwiezdnych wojen"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share