Leslie Jordan nie żyje. Zmarł gwiazdor “American Horror Story”

Leslie Jordan nie żyje
Leslie Jordan nie żyje / Foto: Wikimedia Commons

Leslie Jordan nie żyje. W wieku 67 lat zmarł amerykański aktor filmowy i telewizyjny, znany między innymi z antologii Ryana Murphy’ego “American Horror Story”. Był aktorem charakterystycznym, miał 150 cm wzrostu.

Leslie Jordan nie żyje. Zmarł aktor znany z American Horror Story oraz Willa i Grace

Leslie Jordan zmarł 24 października w godzinach wieczornych, w Hollywood. Przyczyną śmierci był wypadek samochodowy – pojazd, którym jechał aktor, uderzył w ścianę budynku przy Cahuenga Boulevard i Romaine Street. Jordan miał sześćdziesiąt siedem lat.

Urodzony w kwietniu 1955 roku gwiazdor debiutował w filmie i telewizji w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Zagrał między innymi w takich filmach jak “Piątek, trzynastego IX: Jason idzie do piekła”, “Dom szaleńców”, “Żegnaj, kochanku”, “Ostatnie Rekinado: Ząb czasu”, “Eating Out 3: Bierz, co chcesz” czy oscarowe “Służące”, choć najbardziej znany był z pracy w serialach.

Występował między innymi jako Emmet Lefebvre w serialu “Top of the Heap”, a gościnnie pojawił się też w “Karolinie w mieście”, “Niebieskim Pacyfiku” czy “Dharmie i Gregu”. Olbrzymim sukcesem okazał się jednak występ Jordana w sitcomie “Will i Grace”, gdzie aktor pojawił się jako ekstrawagancki arcywróg Karen Walker – Beverly Leslie. Za tę rolę w 2006 roku przyznano mu nagrodę Emmy. Kreację dwukrotnie wyróżniono też statuetką Gold Derby. Jordan występował jako Beverly Leslie aż do 2020 roku, gdy “Will i Grace” powrócili z revivalem.

Aktor pojawił się w kilku sezonach “American Horror Story” Ryana Murphy’ego i za rolę w sezonie “Ronoake” był nominowany do nagrody Saturna. Ostatnio Leslie Jordan grał też bohatera drugoplanowego w sitcomie “Mów mi Kat”. Według serwisu IMDb dorobek aktorski Jordana zasila ponad 130 tytułów.

Previous Article
Magic Mike's Last Dance

"Magic Mike 3": data premiery, pierwsze zdjęcie z filmu

Next Article
Henry Cavill znów jako Superman

Henry Cavill znów jako Superman. Aktor znów założy legendarną pelerynę

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share