Powstanie sequel filmu “Twister”. Są szanse na powrót Helen Hunt

Twisters
Twisters – powstanie kontynuacja Twistera / Foto: Universal, Amblin, Warner Bros.

“Twisters” to tytuł nadchodzącego filmu katastroficznego, który będzie sequelem kasowego przeboju z 1996 roku. Kontynuacja zostanie przygotowana przez wytwórnie Universal Pictures i Amblin Entertainment – druga należy do Stevena Spielberga. W oryginale grali między innymi Helen Hunt, Cary Elwes i Bill Paxton.

Twisters – Helen Hunt w obsadzie sequela kasowego Twistera?

Po ponad dwudziestu pięciu latach kultowy “Twister” doczeka się kontynuacji. Studio Universal chce, by projekt o roboczym tytule “Twisters” był wysokobudżetowym widowiskiem, które pod względem efektów specjalnych i rozmachu nie będzie ustępowało “jedynce”. Wkrótce mają odbyć się pierwsze spotkania z potencjalnymi reżyserami i producentami.

Universal chce, by pierwszy klaps na planie zdjęciowym padł wiosną przyszłego roku. W części pierwszej poznaliśmy tak zwanych “łowców burz”, którzy mierzą się z tornadem, próbując udoskonalić system programów mających ostrzegać przed takimi zjawiskami pogodowymi. Jest szansa, że w roli doktor Joanne Harding powróci Helen Hunt. Bohaterką miałaby być również córka Joanne i Williama Hardinga (Bill Paxton). Niestety, sam aktor zmarł w 2017 roku.

Napisano już scenariusz “Twisters”. Jego autorem jest nominowany do nagrody Satelita Mark L. Smith, który w swym dorobku ma fabuły do “Zjawy”, “Operacji Overlord” czy “Nieba o północy”. Reżyserami rozpatrywanymi przez studio Universal są Travis Knight, Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vaserhelyi oraz przede wszystkim Dan Trachtenberg, który niedawno nakręcił nowy film o Predatorze – “Prey”.

Produkcją “Twisters” zajmie się Frank Marshall. Oryginał z 1996 roku zebrał dość pozytywne recenzje krytyków i był nominowany do Oscara w dwóch kategoriach (najlepsze udźwiękowienie, najlepsze efekty specjalne). Film zarobił też fortunę w kinach – blisko 496 mln dolarów.

Previous Article
Kapitan Ameryka 4 Harrison Ford

Harrison Ford jako Thaddeus Ross w filmie "Kapitan Ameryka 4"

Next Article
Daniel Craig gejem

Daniel Craig zagrał geja w sequelu "Na noże". Potwierdza Rian Johnson

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share