“Kult” doczeka się wersji serialowej od Andy’ego Serkisa

The Wicker Man Serial
The Wicker Man Serial w przygotowaniu / Foto: British Lion Films

Legendarny folk horror pt. “Kult” (1973) doczeka się swojej nowej, odświeżonej wersji. Tym razem nie będzie to film pełnometrażowy, a serial. Jednym z jego twórców będzie Andy Serkis – wciąż najbardziej kojarzony jako głos Golluma z “Władcy Pierścieni”.

The Wicker Man Serial na podstawie legendarnego horroru w przygotowaniu

Od premiery filmu Robina Hardy’ego z lat siedemdziesiątych minęło prawie pięćdziesiąt lat. Jest szansa, że serialową wersję “Kultu” (oryg. “The Wicker Man”) obejrzymy w rocznicę wydania tego klasyku. W prace przygotowawcze zaangażowane są wytwórnie The Imaginarium, Studiocanal oraz Urban Myth Films, a producentami będą Andy Serkis i Jonathan Cavendish. Za scenariusz ma być odpowiedzialny Howard Overman, który pracował między innymi przy takich serialowych projektach jak “Wojna światów”, “Future Man” i “Atlantyda”.

W tym momencie trwają poszukiwania stacji telewizyjnej lub platformy VOD, która zaprezentuje serial widzom. Oryginał opowiadał o policjancie, który prowadzi śledztwo na pewnej wyspie, na którą trudno się dostać. Mężczyzna bada sprawę zaginięcia dziewczynki i wpada na trop mrożącej krew w żyłach tajemnicy. Mieszkańcy wyspy kultywują pogańskie bóstwa.

W filmie wystąpili Christopher Lee, Edward Woodward, Britt Ekland, Diane Cilento i Ingrid Pitt. Obraz zebrał pozytywne recenzje, otrzymał nagrodę Saturna i współcześnie uchodzi za dzieło kultowe. Magazyn “Total Film” umieścił “Kult” na miejscu szóstym wśród najlepszych brytyjskich produkcji w dziejach kina.

W 2006 roku powstał remake “Kultu” z Nicolasem Cage’em. Niestety, nie spodobał się ani widzom, ani krytykom; do tego przepadł w notowaniach box-office’u, nie zwracając swojego budżetu.

Serial od Andy’ego Serkisa ma “poruszyć temat poświęcenia, zabobonów i mrocznych rytuałów”, zupełnie jak film sprzed lat, ale będzie dział się współcześnie. Takie informacje potwierdza portal “Bloody Disgusting”.

Previous Article
Transformers 7 Michelle Yeoh

Rośnie obsada "Transformersów 7". Dołącza m.in. Michelle Yeoh

Next Article
Serialowa wersja Strachu

"Strach", thriller z Markiem Wahlbergiem, doczeka się serialowej wersji

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share