“Diuna 2” otrzymała nową datę premiery. Kiedy w kinach?

Diuna 2 Data premiery
Diuna 2 Data premiery zmieniona / Foto: Warner Bros., Legendary, Villeneuve Films

“Diuna 2” zagości w kinach prędzej niż planowano – i to o dwa tygodnie. Studio Warner Bros. ogłosiło, że wyczekiwany sequel zadebiutuje na ekranach kin 3 listopada 2023, a nie 17 listopada, jak zapowiedziano jakiś czas temu. W rolach przodujących ponownie Timothée Chalamet i Zendaya.

Diuna 2 Data premiery zmieniona. Kiedy film wejdzie do kin?

Tym samym “Diuna 2” przejęła slot premierowy filmu “Blade” Marvela, który ostatecznie ukaże się dopiero we wrześniu 2024 roku. W sequelu poznamy dalsze losy Paula Atrydy oraz jego mityczną podróż. Bohater ma moc jasnowidzenia i wierzy, że może poprowadzić ludzkość ku lepszej przyszłości. Paul wyruszy na wojenną ścieżkę, szukając zemsty na tych, którzy pozbawili go rodziny.

W filmie pojawią się Timothée Chalamet, Stellan Skarsgård, Dave Bautista,Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Stephen McKinley Henderson, Zendaya, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken i Léa Seydoux.

Czytaj też: Timothée Chalamet – biografia aktora, najlepsze filmy i role aktorskie

Scenariusz “Diuny 2” (ang. “Dune: Part Two”) napisał Denis Villeneuve we współpracy z Jonem Spaihtsem. Obaj zdobyli już nominację do Oscara za skrypt pierwszej części tej fantastycznonaukowej dylogii. Walken zagra Imperatora Szaddama IV, a Pugh wystąpi jako jego córka – niejaka Irulan. Seydoux odegra postać Lady Margot – sojuszniczki Paula Atrydy, czyli Chalameta.

Pierwsza “Diuna” miała premierę jesienią minionego roku i zarobiła imponujące 400 mln dolarów w kinach na całym świecie, a ponadto zebrała sporo nagród i nominacji. Denis Villeneuve przygotowuje kontynuację filmu, o czym wiadomo było jeszcze zanim ukazała się część pierwsza.

Previous Article
Ema Horvath

Z serialu o Władcy Pierścieni prosto w objęcia horroru...

Next Article
Transformers 7 Michelle Yeoh

Rośnie obsada "Transformersów 7". Dołącza m.in. Michelle Yeoh

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share