Velma ze “Scooby’ego-Doo” jest lesbijką. Zobaczcie wymowny klip

Velma lesbijką
Velma lesbijką. Postać ze “Scooby’ego-Doo” jest osobą LGBT / Foto: Warner Bros. Animation

Velma Dinkley – bohaterka nieśmiertelnej serii “Scooby-Doo” – od teraz już oficjalnie jest postacią queerową. Liczne portale, w tym “BuzzFeed” czy “Nerdist”, potwierdzają to, co wiele osób wie właściwie od dawna – że Velma to lesbijka. Podstawą był klip, który ukazał się na Twitterze.

Velma lesbijką. Postać z kultowego Scooby’ego-Doo jest homoseksualna

Na twitterowym profilu “Scooby-Doo History” pojawił się krótki klip wideo. To fragment filmu animowanego “Trick or Treat Scooby-Doo!”, który wczoraj miał swoją premierę VOD. Dużo uwagi zwrócił na siebie moment z filmu, w którym Velma poznaje urodziwą kostiumografkę, Coco Diablo. Film wyreżyserował Audie Harrison.

W “Trick or Treat…” widzimy Velmę, której oczom ukazuje się Coco. Wtedy przyjaciółka Kudłatego i ekipy zaczyna się czerwienić i wymawia swoje słynne powiedzenie: “jinkies!”. Jest wyraźnie zafascynowana piękną dziewczyną, a najbardziej podobają jej się… okulary i charakterystyczny golf Coco. Sami zobaczcie klip poniżej.

Fani serii o tchórzliwym psie i jego rozwiązującej zagadki ekipie od dawna podejrzewali, że Velma Dinkley jest lesbijką. Takie sugestie czynił chociażby James Gunn. Reżyser odpowiadał za scenariusz aktorskiego “Scooby’ego-Doo” z 2002 roku. W pierwszej wersji jego skryptu Velma była zdeklarowaną lesbijką, choć później fabułę trzeba było przepisać, z powodu interwencji studia. W tym samym scenariuszu Kudłaty jest oficjalnie narkomanem, a Fred – gangsterem.

Obecnie w rolę głosową Velmy wciela się Kate Micucci. Postać Coco Diablo zagrała Myrna Velasco.

Previous Article
Osobliwość Zwiastun

"Osobliwość" - zwiastun dramatu historycznego z Florence Pugh

Next Article
Eva Longoria

Eva Longoria dołącza do obsady komedii familijnej Disney+

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share