Diane Kruger zagra legendę kina, Marlene Dietrich

Diane Kruger jako Marlene Dietrich
Diane Kruger jako Marlene Dietrich w nowo powstającym serialu biograficznym / Foto: Wikimedia Commons

Diane Kruger – gwiazda “Bękartów wojny” i “W ułamku sekundy” – zagra legendę kina Marlene Dietrich w szykowanym obecnie serialu biograficznym. Reżyserem projektu, o którym mowa, będzie pochodzący z Niemiec Fatih Akin, nagrodzony Złotą Palmą za scenariusz “Na krawędzi nieba”.

Diane Kruger jako Marlene Dietrich w nowym serialu biograficznym

Marlene Dietrich (1901–1992) była niemiecką aktorką filmową i wokalistką. Debiutowała jeszcze za ery kina niemego, a wielki przełom w jej karierze przyszedł wraz z dramatem “Błękitny anioł” z lat 30. Role w “Maroku”, “Świadku oskarżenia” czy “Szanghaj Ekspres” ugruntowały jej pozycję jako ikony. Amerykański Instytut Filmowy przypisał jej miejsce dziewiąte na liście najlepszych aktorek wszech czasów.

Serial będzie liczył pięć odcinków i zostanie wyprodukowany przez wytwórnię Bombero International, która należy do Fatiha Akina. Jest on także scenarzystą, a producentką wykonawczą będzie sama Diane Kruger. Projekt będzie bazował na książce biograficznej “Meine Mutter Marlene”, którą napisała córka Dietrich – Maria Riva.

Kruger uważa, że Akin jest idealnym kandydatem na reżysera tak osobistego, intymnego serialu. “Fatih ma niesamowity talent i potrafi dostrzec głębię duszy każdego człowieka”, wyjaśnia aktorka. “Jestem pewna, że to nie będzie jedynie serial o ikonie i międzynarodowej gwieździe, ale przede wszystkim portret wyjątkowej kobiety, żyjącej w niezwykłych czasach. Nie mogę doczekać się, aż stanę przed kamerą i przywrócę Marlene Dietrich do światła reflektorów.”

Z kolei Fatih Akin uważa, że “stoi w obliczu wyzwania”, ale z Diane Kruger u swego boku na pewno poradzi sobie z tym wyzwaniem. Reżyser wyjaśnił:

— Nikt nie byłby lepszy w tej roli niż Diane. Marlene nie była jedynie ikoną, a kobietą na wygnaniu, niemiecką imigrantką, wojowniczką ruchu oporu i nie tylko.

Previous Article
Eli Roth i 50 Cent

Eli Roth i 50 Cent nastraszą widzów. Nakręcą razem trzy horrory

Next Article
Reboot Kruka

Ukończono zdjęcia do nowego "Kruka". W roli głównej Bill Skarsgård

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share