Rachel McAdams – biografia aktorki, najlepsze filmy

Rachel McAdams Najlepsze filmy
Rachel McAdams Najlepsze filmy i seriale; najlepsze role / Foto: Wikimedia Commons

Rachel McAdams to kanadyjska aktorka, która debiutowała na dużym ekranie dwie dekady temu, na początku lat dwutysięcznych. Swoje pierwsze role grała w filmach jak “Zła znajomość” czy “Gorąca laska”, a w kolejnych latach współpracowała z takimi reżyserami jak Nick Cassavetes, Guy Ritchie, Woody Allen i Brian De Palma. Jakie kreacje uchodzą za najlepsze w dorobku gwiazdy?

Rachel McAdams Najlepsze filmy i seriale; najlepsze role

“Wredne dziewczyny” (2004)

Bohaterką “Wrednych dziewczyn” jest Cady Heron (Lindsay Lohan), która wspólnie z rodzicami przeprowadza się do Ameryki z małego afrykańskiego kraju. Zaczyna naukę w liceum, które okazuje się prawdziwie dzikim środowiskiem. Cady zaprzyjaźnia się z grupą najpopularniejszych dziewcząt w szkole. Znajomość zostanie wystawiona na próbę, gdy nowej uczennicy spodoba się Aaron (Jonathan Bennett) – były chłopak władającej szkolnym ulem “królowej pszczół”, Reginy George (Rachel McAdams).

McAdams jest genialna jako najwredniejsza z wrednych dziewcząt, a na szkolnych korytarzach budzi autentyczny postrach. Po roli w tym filmie jej kariera eksplodowała i dziś to McAdams widzimy na ekranie częściej niż samą Lohan – królową kontrowersji.

“Pamiętnik” (2004)

Rachel McAdams i Ryan Gosling w filmie o miłosnej burzy trwającej dziesięciolecia. Nie brakuje w “Pamiętniku” poruszających, pełnych romantycznego napięcia scen, a aktorzy wypracowali między sobą mityczną chemię, która tylko film uskrzydliła. “Pamiętnik” to ten typ melodramatu, przy którym rozklei się nawet największy kozak. Nominacja do nagrody MTV i cztery statuetki Teen Choice Award dla McAdams.

“Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga” (2020)

McAdams w najdowcipniejszej kreacji swojej kariery w filmie, który został przebojem Netfliksa. Jej występ w komedii o festiwalu piosenki eurowizyjnej to największa zgrywa, jaką dane było nam obejrzeć od lat.

“Red Eye” (2005)

Thriller Wesa Cravena dziś jest już może trochę zapomniany, ale niezasłużenie. Rachel McAdams tworzy w filmie przyprawiającą o dreszcze kreację kobiety walczącej o przetrwanie w starciu z szaleńcem. Idealne kino w sam raz przed halloween.

“Detektyw” (2015)

McAdams pojawiła się w drugim sezonie popularnego serialu HBO z 2015 roku. Druga seria opowiada o zagadkowym i nietypowym zabójstwie, które połączy losy trzech policjantów. Występ w “Detektywie” przyniósł aktorce nominację do statuetki Critics Choice Television Award.

Previous Article
Christina Ricci Najlepsze filmy

Christina Ricci – biografia aktorki, najlepsze filmy

Next Article
Brilliance Will Smith

Will Smith producentem nowego filmu Paramount Pictures

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share