Rachel McAdams – biografia aktorki, najlepsze filmy

Rachel McAdams Najlepsze filmy
Rachel McAdams Najlepsze filmy i seriale; najlepsze role / Foto: Wikimedia Commons

Rachel McAdams to kanadyjska aktorka, która debiutowała na dużym ekranie dwie dekady temu, na początku lat dwutysięcznych. Swoje pierwsze role grała w filmach jak “Zła znajomość” czy “Gorąca laska”, a w kolejnych latach współpracowała z takimi reżyserami jak Nick Cassavetes, Guy Ritchie, Woody Allen i Brian De Palma. Jakie kreacje uchodzą za najlepsze w dorobku gwiazdy?

Rachel McAdams Najlepsze filmy i seriale; najlepsze role

“Wredne dziewczyny” (2004)

Bohaterką “Wrednych dziewczyn” jest Cady Heron (Lindsay Lohan), która wspólnie z rodzicami przeprowadza się do Ameryki z małego afrykańskiego kraju. Zaczyna naukę w liceum, które okazuje się prawdziwie dzikim środowiskiem. Cady zaprzyjaźnia się z grupą najpopularniejszych dziewcząt w szkole. Znajomość zostanie wystawiona na próbę, gdy nowej uczennicy spodoba się Aaron (Jonathan Bennett) – były chłopak władającej szkolnym ulem “królowej pszczół”, Reginy George (Rachel McAdams).

McAdams jest genialna jako najwredniejsza z wrednych dziewcząt, a na szkolnych korytarzach budzi autentyczny postrach. Po roli w tym filmie jej kariera eksplodowała i dziś to McAdams widzimy na ekranie częściej niż samą Lohan – królową kontrowersji.

“Pamiętnik” (2004)

Rachel McAdams i Ryan Gosling w filmie o miłosnej burzy trwającej dziesięciolecia. Nie brakuje w “Pamiętniku” poruszających, pełnych romantycznego napięcia scen, a aktorzy wypracowali między sobą mityczną chemię, która tylko film uskrzydliła. “Pamiętnik” to ten typ melodramatu, przy którym rozklei się nawet największy kozak. Nominacja do nagrody MTV i cztery statuetki Teen Choice Award dla McAdams.

“Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga” (2020)

McAdams w najdowcipniejszej kreacji swojej kariery w filmie, który został przebojem Netfliksa. Jej występ w komedii o festiwalu piosenki eurowizyjnej to największa zgrywa, jaką dane było nam obejrzeć od lat.

“Red Eye” (2005)

Thriller Wesa Cravena dziś jest już może trochę zapomniany, ale niezasłużenie. Rachel McAdams tworzy w filmie przyprawiającą o dreszcze kreację kobiety walczącej o przetrwanie w starciu z szaleńcem. Idealne kino w sam raz przed halloween.

“Detektyw” (2015)

McAdams pojawiła się w drugim sezonie popularnego serialu HBO z 2015 roku. Druga seria opowiada o zagadkowym i nietypowym zabójstwie, które połączy losy trzech policjantów. Występ w “Detektywie” przyniósł aktorce nominację do statuetki Critics Choice Television Award.

Previous Article
Christina Ricci Najlepsze filmy

Christina Ricci – biografia aktorki, najlepsze filmy

Next Article
Brilliance Will Smith

Will Smith producentem nowego filmu Paramount Pictures

Related Posts
Total
0
Share