Tobey Maguire – biografia aktora, najlepsze filmy

Tobey Maguire Najlepsze filmy
Tobey Maguire Najlepsze filmy, najlepsze role / Foto: Columbia, Marvel

Tobey Maguire debiutował jako aktor pod koniec lat osiemdziesiątych i z początku grywał w telewizji. Kumplował się z innym aktorem dziecięcym, Leonardem DiCaprio, a przełomem w jego karierze była rola Paula Hooda w tragikomedii Anga Lee “Burza lodowa” (1997). W jakich produkcjach widzieliśmy Maguire’a później?

Tobey Maguire Najlepsze filmy z udziałem aktora

“Wielki Gatsby” (2013)

Adaptacja książki F. Scotta Fitzgeralda z 1925 roku. Tobey Maguire występuje tu w roli Nicka Carrawaya – młodego maklera giełdowego, który marzy o karierze finansisty w Nowym Jorku. Film zdobył dwa Oscary i dwie statuetki BAFTA. Jest to pierwszy wspólny aktorski projekt Maguire’a i jego przyjaciela Leonarda DiCaprio od czasu “Chłopięcego świata” (1993).

“Cudowni chłopcy” (2000)

Film o profesorzy literatury, który przechodzi przez piekło: agent wymaga, by wydał nową książkę, żona go zostawia, zostaje też wplątany w kradzież… żakietu Marilyn Monroe. Tobey Maguire pojawia się tu jako James, jeden z najlepszych studentów głównego bohatera, a przy tym młody, utalentowany pisarz. W podsumowaniu na Rotten Tomatoes napisano: “‘Cudowni chłopcy’ to bystra, czarna komedia, a Maguire i Michael Douglas czarują na ekranie”.

“Niepokonany Seabiscuit” (2003)

Oparta na faktach historia ogiera wyścigowego, który z początku nie był ulubieńcem tłumów, a zanim wyrósł na czempiona, musiał przejść mozolne treningi pod okiem surowego trenera (w tej roli Tobey Maguire). Akademia Filmowa przyznała produkcji siedem nominacji do Oscarów, w tym za najlepsze dzieło roku.

“Bracia” (2009)

Tobey Maguire w roli byłego jeńca wojennego, który po powrocie z Afganistanu do USA zaczyna wierzyć, że żona zdradza go z własnym bratem. Aktor zdobył za ten występ nominację do Złotego Globu i wyznał: “Nie spodziewałem się nominacji. Moja żona i mój syn byli podekscytowani, a ja nie mogłem w to uwierzyć.”

“Spider-Man 2” (2004)

Najlepsza odsłona serii o Spider-Manie z udziałem Maguire’a. Film jest wierny komiksowym oryginałom, nie ma w nim nadmiaru komedii. Twórcy umiejętnie pokazują, jak główny bohater szuka równowagi między życiem superbohatera a zwykłego człowieka. Sceny akcji wciąż robią wrażenie – osiemnaście lat po premierze.

Previous Article
Inappropriate Behavior Rober De Niro

De Niro i Goldberg w obsadzie komedii "Inappropriate Behavior"

Next Article
Regé-Jean Page jako Butch Cassidy

Glen Powell i Regé-Jean Page jako Butch Cassidy i Sundance Kid

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share