Produkcja serialu “The Crown” wstrzymana z powodu śmierci Elżbiety II

The Crown Produkcja wstrzymana
The Crown – produkcja serialu wstrzymana / Foto: Netflix – kanał na YouTubie

Netflix wstrzymał prace na planie serialu “The Crown”. Jak nietrudno zgadnąć powodem są wczorajsze wydarzenia, które obiegły i zaszokowały cały świat – mianowicie śmierć Elżbiety II, najdłużej władającej monarchini Wielkiej Brytanii. Serial “The Crown” skupiony jest bowiem na losach Elżbiety, która zasiada na tronie królewskim.

The Crown Produkcja wstrzymana z powodu śmierci Elżbiety II

Peter Morgan, który jest scenarzystą i showrunnerem serialu “The Crown”, zapowiedział, że prace nad produkcją Netfliksa zostały wstrzymane z szacunku dla zmarłej wczoraj Elżbiety II. Nie wiadomo w tej chwili, jak długo potrwa ta przerwa. W świetle nieszczęsnych wydarzeń w Wielkiej Brytanii odwołane zostaną też imprezy branżowe (np. filmowe czy growe).

Morgan dodaje, że serial “The Crown” stanowi “list miłosny” skierowany do zmarłej monarchini. W przeszłości 59-letni Brytyjczyk polskiego pochodzenia napisał też pełnometrażowy dramat biograficzny poświęcony Elżbiecie II (film “Królowa” z Helen Mirren; 2006) oraz dramat “Ostatni król Szkocji” z Forestem Whitakerem (2006).

Elżbieta II miała dziewięćdziesiąt sześć lat i zmarła w swoim zamku w Szkocji. W serialu “The Crown” młodsze i starsze wersje Elżbiety II grały Claire Foy, Olivia Colman i Imelda Staunton.

Serial “The Crown” wywalczył dotąd łącznie dwadzieścia jeden statuetek Emmy i ponad sto trzydzieści innych nagród. Był też wielokrotnie nominowany do BAFTY.

Previous Article
Peacemaker na DVD

"Peacemaker" - polskie wydanie DVD sezonu 1. już dostępne

Next Article
Who Invited Them Recenzja

„Who Invited Them” – recenzja dreszczowca z Ryanem Hansenem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share