“Guliwer” – zwiastun animacji od twórcy serialowego “Madagaskaru”

Guliwer Zwiastun animacji
Guliwer Zwiastun animacji / Foto: Kino Świat, 95 Animation Studio

Mamy dla Was polski zwiastun animacji “Guliwer”. Jest to ukraińsko-cypryjski film skierowany do młodszych widzów, którego reżyser Ilya Maksimov pracował też przy kreskówkach “Długonosy karzeł” oraz “Dobrynia Nikitycz i Smok Gorynycz”. Premiera za tydzień.

Guliwer Zwiastun animacji ukraińskiej produkcji

Film animowany ukaże się w polskich kinach już 16 września. Scenariusz kreskówki przygotował Michael Ryan, który na przestrzeni lat pisał fabuły do takich seriali dla dzieci jak “Niech żyje Król Julian”, “Fineasz i Ferb”, “Johnny Bravo” czy “Laboratorium Dextera”. Co jednak najciekawsze nowy “Guliwer” fabularnie bazuje na oryginalnym pomyśle… prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, co potwierdza m.in. ukraiński portal “Varianty Lʹviv” (“Варіанти Львів”).

Całość stanowi, oczywiście, luźną adaptację powieści Jonathan Swifta “Podróże Guliwera”. Zobaczcie oficjalny zwiastun kreskówki.

Opis fabuły:

— Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu.

Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowopoznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt. (źródło: Kino Świat)

Film miał swoją światową premierę już w ubiegłym roku na Międzynarodowym Festiwalu w Szanghaju, gdzie był zresztą nominowany do nagrody za najlepszą animację. W anglojęzycznej obsadzie głosowej filmu pojawili się m.in. Billy Bob Thompson, Wayne Grayson, Tyler Bunch, Alyson Leigh Rosenfeld i Tom Wayland, a w obsadzie ukraińskojęzycznej – Volodymyr Dantes, Nadia Dorofeyeva czy Yevhen Koshovyi. Kogo usłyszymy w polskojęzycznej wersji? Przekonamy się 16 września.

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
Dobry opiekun Zwiastun

"Dobry opiekun" - zwiastun dramatu kryminalnego z Jessicą Chastain

Next Article
Star Trek: Strange New Worlds Carol Kane

Carol Kane w serialu "Star Trek: Strange New Worlds" - pierwsze zdjęcie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share