Zwiastun filmu “Śubuk” od twórców “Bożego Ciała”

Śubuk Zwiastun
Śubuk Zwiastun filmu / Foto: Kino Świat, Aurum Film, Canal+

Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna i Małgorzata Gorol są gwiazdami nadchodzącego dramatu “Śubuk” od twórców “Bożego Ciała”. Film czeka na premierę na Festiwalu w Gdyni, a w międzyczasie ukazał się jego oficjalny zwiastun.

Śubuk Zwiastun dramatu z Sewerynem i Gorol

“Śubuk” to dramat o matce chłopca, u którego zdiagnozowany zostaje autyzm. Rolę przodującą brawurowo zagrała Małgorzata Gorol, znana m.in. z filmów “Twarz” oraz “Plan B”. Obsadę zasilają także: Andrzej Seweryn (“Królowa”), Aleksandra Konieczna (“Żeby nie było śladów”), Wojciech Dolatowski, Filip Pławiak, Stanisław Cywka, Marta Malikowska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Anna Krotoska.

“Śubuk” ukaże się w kinach 2 grudnia, a już 13 września odbędzie się jego premiera na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz bierze udział w festiwalowym konkursie głównym i powalczy o Złote Lwy.

Opis fabuły filmu “Śubuk” od dystrybutora (Kino Świat):

— Rok 1989. Młoda dziewczyna, Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem. Mężczyzna nie chce dziecka i zmusza kobietę do aborcji. Mimo kiepskiej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych Maryśka decyduje się urodzić, a Darek usuwa się z jej życia. Wkrótce potem na świat przychodzi jej syn, w którego wychowaniu wspiera ją starsza siostra, Marta. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec mocno różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to “śubuk”.

Mijają kolejne lata, syn Maryśki zostaje wyrzucony z przedszkola, a po jakimś czasie pojawia się diagnoza lekarzy: chłopiec ma autyzm. Maryśka początkowo nie wie, jak odnaleźć się w tej sytuacji, a w Polsce lat 90. nikt nie rozumie tego zaburzenia. Kobieta ma przeciwko sobie również zawziętego sąsiada Feliksa, który – słysząc krzyki dziecka w mieszkaniu – donosi na policję, że ta znęca się nad synem. Maryśka jednak nie poddaje się i postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o autyzmie oraz zrobić wszystko, aby jej syn mógł podjąć normalną edukację. Wie bowiem, że chłopiec jest ponadprzeciętnie inteligentny, ale wymaga więcej uwagi i cierpliwości od otoczenia. Rzucając wyzwanie służbie zdrowia i polskiemu systemowi oświaty, Maryśka odnajduje inne matki w podobnej sytuacji, ignorowane przez system. Od tej pory kobieta nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel oraz zapewnić swojemu synowi społeczną akceptację i zrozumienie.

Reżyserem i scenarzystą dramatu “Śubuk” jest Jacek Lusiński – twórca m.in. “Carte Blanche” i miniserialu “Minuta ciszy”. Za realizację filmu odpowiedzialni są producenci tak cenionych tytułów jak “Ostatnia Rodzina” czy nominowane do Oscara “Boże Ciało”.

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
Accident Man: Hitman's Holiday Zwiastun

Scott Adkins tłucze się z klaunem na Malcie. Zwiastun "Accident Man 2"

Next Article
Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny Sezon 2

"Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny" - serial doczeka się 2. sezonu

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share