Zwiastun filmu “Śubuk” od twórców “Bożego Ciała”

Śubuk Zwiastun
Śubuk Zwiastun filmu / Foto: Kino Świat, Aurum Film, Canal+

Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna i Małgorzata Gorol są gwiazdami nadchodzącego dramatu “Śubuk” od twórców “Bożego Ciała”. Film czeka na premierę na Festiwalu w Gdyni, a w międzyczasie ukazał się jego oficjalny zwiastun.

Śubuk Zwiastun dramatu z Sewerynem i Gorol

“Śubuk” to dramat o matce chłopca, u którego zdiagnozowany zostaje autyzm. Rolę przodującą brawurowo zagrała Małgorzata Gorol, znana m.in. z filmów “Twarz” oraz “Plan B”. Obsadę zasilają także: Andrzej Seweryn (“Królowa”), Aleksandra Konieczna (“Żeby nie było śladów”), Wojciech Dolatowski, Filip Pławiak, Stanisław Cywka, Marta Malikowska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Anna Krotoska.

“Śubuk” ukaże się w kinach 2 grudnia, a już 13 września odbędzie się jego premiera na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz bierze udział w festiwalowym konkursie głównym i powalczy o Złote Lwy.

Opis fabuły filmu “Śubuk” od dystrybutora (Kino Świat):

— Rok 1989. Młoda dziewczyna, Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem. Mężczyzna nie chce dziecka i zmusza kobietę do aborcji. Mimo kiepskiej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych Maryśka decyduje się urodzić, a Darek usuwa się z jej życia. Wkrótce potem na świat przychodzi jej syn, w którego wychowaniu wspiera ją starsza siostra, Marta. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec mocno różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to “śubuk”.

Mijają kolejne lata, syn Maryśki zostaje wyrzucony z przedszkola, a po jakimś czasie pojawia się diagnoza lekarzy: chłopiec ma autyzm. Maryśka początkowo nie wie, jak odnaleźć się w tej sytuacji, a w Polsce lat 90. nikt nie rozumie tego zaburzenia. Kobieta ma przeciwko sobie również zawziętego sąsiada Feliksa, który – słysząc krzyki dziecka w mieszkaniu – donosi na policję, że ta znęca się nad synem. Maryśka jednak nie poddaje się i postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o autyzmie oraz zrobić wszystko, aby jej syn mógł podjąć normalną edukację. Wie bowiem, że chłopiec jest ponadprzeciętnie inteligentny, ale wymaga więcej uwagi i cierpliwości od otoczenia. Rzucając wyzwanie służbie zdrowia i polskiemu systemowi oświaty, Maryśka odnajduje inne matki w podobnej sytuacji, ignorowane przez system. Od tej pory kobieta nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel oraz zapewnić swojemu synowi społeczną akceptację i zrozumienie.

Reżyserem i scenarzystą dramatu “Śubuk” jest Jacek Lusiński – twórca m.in. “Carte Blanche” i miniserialu “Minuta ciszy”. Za realizację filmu odpowiedzialni są producenci tak cenionych tytułów jak “Ostatnia Rodzina” czy nominowane do Oscara “Boże Ciało”.

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
Accident Man: Hitman's Holiday Zwiastun

Scott Adkins tłucze się z klaunem na Malcie. Zwiastun "Accident Man 2"

Next Article
Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny Sezon 2

"Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny" - serial doczeka się 2. sezonu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share