“American Horror Story”, sezon 11. – obsada. Kto zagra w nowej serii?

American Horror Story Sezon 11 Obsada
American Horror Story Sezon 11 Obsada / Foto: Wikimedia Commons; Instagram.com/RussellTovey

O dacie premiery 11. sezonu “American Horror Story” wciąż niewiele wiadomo, choć portal “Deadline Hollywood” zapowiedział, że nastąpi ona jesienią. Prawdopodobnie pierwszy odcinek zadebiutuje na ekranach w okolicy października. W międzyczasie przygotowaliśmy dla Was listę wszystkich aktorów, którzy na pewno pojawią się w serii jedenastej. Z “AHS” związał się m.in. pewien brytyjski gwiazdor znany z serialu HBO “Spojrzenia”…

American Horror Story Sezon 11 Obsada. Kogo zobaczymy w nowych odcinkach?

Russell Tovey – znany jako Kevin Matheson z popularnego “Looking” – po raz pierwszy wystąpi w “American Horror Story”. Choć Ryan Murphy uwielbia zapraszać do współpracy “sprawdzonych” aktorów, tym razem postawił na kogoś nowego. O kreacji Toveya nic obecnie nie wiadomo. Warto jednak zauważyć, że Murphy często angażuje do swojego serialu homoseksualnych aktorów, którzy grają potem queerowe role. Bardzo możliwe, że Tovey (który ujawnił się w 2008 roku) wystąpi w “AHS 11” jako postać gejowska.

Aktorami-gejami, którzy pojawią się w 11. sezonie “American Horror Story”, są też Zachary Quinto i Charlie Carver. Quinto – najbardziej kojarzony jako Spock z rebootów “Star Treka” – występował w przeszłości jako Chad Warwick w pierwszym sezonie “AHS” (“Murder House”, 2011) oraz jako Oliver Thredson – główny czarny bohater sezonu drugiego (“Asylum”, 2012–2013).

Carver, który zaczynał karierę grając Portera Scavo w “Gotowych na wszystko”, już dwukrotnie współpracował z Ryanem Murphym. Pojawiał się jako pracownik szpitala Huck w serialu “Ratched” z Sarah Paulson, a także wystąpił w dramacie Netfliksa “Chłopcy z paczki”.

Aktorka Billie Lourd była jedną z pierwszych, które ogłoszono, że pojawią się w “AHS 11”. Lourd wsławiła się jako Sadie Swenson alias Chanel #3 z serialu Murphy’ego “Królowe krzyku”, a potem grała w sezonach “American Horror Story”: “Kult”, “Apokalipsa”, “1984”, “Podwójny seans”. Wystąpiła też w spin-offie, “American Horror Stories”, w odcinku pt. “Ba’al”.

W sezonie jedenastym pojawi się inna weteranka “American Horror Story”, Leslie Grossman, a obsadę zasilają także: Patti LuPone, Nico Greetham, Sandra Bernhard, Isaac Cole Powell, Rebecca Dayan, Joe Mantello, Gideon Gluck, Lee Aaron Rose. 29 sierpnia Denis O’Hare ogłosił, że także związany jest z “AHS 11”. O’Hare wystąpił w kilku sezonach serialu, m.in. w bardzo lubianym przez fanów “Freak Show”.

Akcja sezonu 11. “American Horror Story” prawdopodobnie toczy się w Nowym Jorku, na przestrzeni lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Sarah Paulson – weteranka “AHS” – zapowiedziała już oficjalnie, że nie powróci w nadchodzącej serii.

Previous Article
Pinokio Scena z filmu

"Pinokio": nowy klip z nadchodzącej superprodukcji Disneya

Next Article
Sean Penn z zakazem wstępu do Rosji

Penn i Stiller otrzymali kategoryczny zakaz wstępu do Rosji

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share