Powstanie remake “Buntu na okręcie” z Kieferem Sutherlandem

Bunt na okręcie Kiefer Sutherland
Bunt na okręcie Kiefer Sutherland w obsadzie nowego filmu Williama Friedkina / Foto: Wikimedia Comm.

William Friedkin – reżyser “Egzorcysty” i “Francuskiego łącznika”, zdobywca Oscara – przygotuje nową wersję “Buntu na okręcie”. Film będzie stanowił adaptację literackiego wydawnictwa Hermana Wouka pod tym samym (polskim) tytułem. W roli głównej zobaczymy Kiefera Sutherlanda.

Bunt na okręcie Kiefer Sutherland zagra w ekranizacji słynnej książki

W przeszłości powstały dwie ekranizacje “Buntu…”. Pierwsza z 1954 roku zdobyła siedem nominacji do Oscara oraz dwie do nagrody BAFTA. W klasyku grali między innymi Humphrey Bogart i Tom Tully. Pod koniec lat osiemdziesiątych własną wersję tej historii nakręcił Robert Altman. W dramacie wojennym pojawili się Peter Gallagher, Jeff Daniels i Eric Bogosian.

Historia dzieje się podczas II wojny światowej. Kapitan wojsk amerykańskich przechodzi załamanie nerwowe, zostaje zwolniony i zastąpiony. W konsekwencji rozpoczęty zostaje proces sądowy, którego celem jest ustalenie, czy to dobra decyzja.

Kiefer Sutherland wystąpi w filmie w roli przodującej – jako porucznik komandor Philip Francis Queeg. Trwają castingi, a producentami są Matt Parker oraz Annabelle Dunne. Prace na planie zdjęciowym prawdopodobnie wystartują w styczniu 2023 roku.

“W ciągu minionych dziesięciu lat przejrzałem wiele scenariuszy filmowych”, powiedział William Friedkin. “Niestety, nie trafiłem na żaden, który by mnie zainteresował. Dużo myślę o ‘Buncie na okręcie’ i stwierdziłem, że może z tego powstać aktualny, istotny film, być może świetny dramat. Oryginał książkowy to jeden z najlepszych dramatów sądowych w historii literatury.”

Friedkin był nominowany do Oscara za reżyserię “Egzorcysty” (1974), a wcześniej zdobył tę nagrodę za film “Francuski łącznik” (1972). W 2006 r. w Cannes przyznano mu Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej za pracę przy thrillerze “Robak” z Ashley Judd.

Previous Article
Zombie Town Dan Aykroyd

"Zombie Town": Aykroyd i Chase w ekranizacji książki R.L. Stine'a

Next Article
IO kandydatem do Oscara

Film "IO" Skolimowskiego został polskim kandydatem do Oscara

Related Posts
Total
0
Share