Powstanie remake “Buntu na okręcie” z Kieferem Sutherlandem

Bunt na okręcie Kiefer Sutherland
Bunt na okręcie Kiefer Sutherland w obsadzie nowego filmu Williama Friedkina / Foto: Wikimedia Comm.

William Friedkin – reżyser “Egzorcysty” i “Francuskiego łącznika”, zdobywca Oscara – przygotuje nową wersję “Buntu na okręcie”. Film będzie stanowił adaptację literackiego wydawnictwa Hermana Wouka pod tym samym (polskim) tytułem. W roli głównej zobaczymy Kiefera Sutherlanda.

Bunt na okręcie Kiefer Sutherland zagra w ekranizacji słynnej książki

W przeszłości powstały dwie ekranizacje “Buntu…”. Pierwsza z 1954 roku zdobyła siedem nominacji do Oscara oraz dwie do nagrody BAFTA. W klasyku grali między innymi Humphrey Bogart i Tom Tully. Pod koniec lat osiemdziesiątych własną wersję tej historii nakręcił Robert Altman. W dramacie wojennym pojawili się Peter Gallagher, Jeff Daniels i Eric Bogosian.

Historia dzieje się podczas II wojny światowej. Kapitan wojsk amerykańskich przechodzi załamanie nerwowe, zostaje zwolniony i zastąpiony. W konsekwencji rozpoczęty zostaje proces sądowy, którego celem jest ustalenie, czy to dobra decyzja.

Kiefer Sutherland wystąpi w filmie w roli przodującej – jako porucznik komandor Philip Francis Queeg. Trwają castingi, a producentami są Matt Parker oraz Annabelle Dunne. Prace na planie zdjęciowym prawdopodobnie wystartują w styczniu 2023 roku.

“W ciągu minionych dziesięciu lat przejrzałem wiele scenariuszy filmowych”, powiedział William Friedkin. “Niestety, nie trafiłem na żaden, który by mnie zainteresował. Dużo myślę o ‘Buncie na okręcie’ i stwierdziłem, że może z tego powstać aktualny, istotny film, być może świetny dramat. Oryginał książkowy to jeden z najlepszych dramatów sądowych w historii literatury.”

Friedkin był nominowany do Oscara za reżyserię “Egzorcysty” (1974), a wcześniej zdobył tę nagrodę za film “Francuski łącznik” (1972). W 2006 r. w Cannes przyznano mu Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej za pracę przy thrillerze “Robak” z Ashley Judd.

Previous Article
Zombie Town Dan Aykroyd

"Zombie Town": Aykroyd i Chase w ekranizacji książki R.L. Stine'a

Next Article
IO kandydatem do Oscara

Film "IO" Skolimowskiego został polskim kandydatem do Oscara

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share