Aubrey Plaza gwiazdą nowego filmu Francisa Forda Coppoli

Megalopolis Aubrey Plaza
Megalopolis Aubrey Plaza gwiazdą nowego filmu Coppoli / Foto: Wikimedia Comm.

Aubrey Plaza (“Parks and Recreation”, “Legion”) dołączyła do obsady widowiska “Megalopolis” – jego twórcą będzie legenda kina, Francis Ford Coppola. Reżyser jest pięciokrotnym laureatem Nagrody Akademii Filmowej; odpowiada za takie klasyki jak “Czas Apokalipsy”, “Ojciec chrzestny” czy “Rumble Fish”.

Megalopolis Aubrey Plaza zagra w nowym przedsięwzięciu Francisa Forda Coppoli

Niedawno Aubrey Plaza pojawiła się w dramacie kryminalnym “Emily the Criminal”, który miał światową premierę na Sundance Film Festival i przyniósł gwieździe kapitalne recenzje. Dobra passa aktorki trwa, bowiem właśnie dostała ona angaż do udziału w superprodukcji Francisa Forda Coppoli. Projekt nosi tytuł “Megalopolis” i ma kosztować blisko 120 mln dolarów.

W obsadzie nie brakuje znanych nazwisk. Z filmem wiązani są Laurence Fishburne, Adam Driver, Forest Whitaker, Nathalie Emmanuel i Jon Voight. W przeszłości media filmowe informowały, że w “Megalopolis” zagrają też Cate Blanchett i Oscar Isaac, ale prawdopodobnie zrezygnowali oni z udziału w projekcie. Pierwszy klaps na planie zdjęciowym padnie jesienią tego roku. Nie znamy daty premiery widowiska.

Projekt miał powstać już ponad dwadzieścia lat temu. To historia pokłosia wielkiej katastrofy i odbudowywania futurystycznego, utopijnego Nowego Jorku. Kiedy we wrześniu 2001 roku w USA doszło do zamachów terrorystycznych i śmierć poniosły tysiące ludzi, inwestorzy wycofali się z tego przedsięwzięcia – “Megalopolis” uznany został za skazany na porażkę, a tematyka filmu wydawała się niefortunna.

Francis Ford Coppola zapowiada, że “Megalopolis” będzie epickim filmem o cechach starożytnego eposu. Trwają rozmowy na temat potencjalnego dystrybutora – na razie nie zdecydowano jeszcze, kto kupi prawa do tytułu.

Previous Article
Fairyland Sofia Coppola

Sofia Coppola producentką filmu o tematyce LGBTQ, "Fairyland"

Next Article
King Kong Serial

James Wan producentem serialu Disney+ o King Kongu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share