Powstał dokument o Stephenie Kingu. Nakręcono aż 80 adaptacji jego książek!

King on Screen
King on Screen – powstał dokument o Stephenie Kingu i jego dziełach / Foto: Wikimedia Commons

“King on Screen” to tytuł nowego, długometrażowego dokumentu, który w całości poświęcony jest twórczości Stephena Kinga i adaptacjom jego książek. Obraz w reżyserii Daphné Baiwir doczeka się swojej światowej premiery już w nadchodzącym miesiącu.

King on Screen – film dokumentalny o twórczości Stephena Kinga

Nie da się ukryć – Stephen King to mistrz pióra i jeden z najchętniej czytanych autorów. Jego powieści i nowele wielokrotnie były przenoszone na duży lub mały ekran – wystarczy przywołać tak znamienite produkcje jak “Lśnienie” Stanleya Kubricka, “Carrie” z Sissy Spacek czy “Skazani na Shawshank” z Morganem Freemanem.

Dokument w reżyserii Baiwir ma przyjrzeć się “związkowi między Kingiem a reżyserami, który podjęli się reżyserii filmów na bazie jego dzieł”. W filmie pojawiają się między innymi Mike Flanagan, Frank Darabont, Vincenzo Natali, André Øvredal, Tom Holland (reżyser, nie aktor), Tom McLoughlin czy Craig R. Baxley. Z Daphné Baiwir współpracowali też Tim Curry, James Caan, Dee Wallace, Carel Struycken, Amy Irving oraz Jeffrey DeMunn.

Film dokumentalny “King on Screen” będzie miał swoją światową premierę na festiwalu Fantastic Fest w Teksasie, który odbędzie się w drugiej połowie września 2022. Później ma zostać pokazany na innych imprezach filmowych. Prawa do sprzedaży na arenie międzynarodowej nabyło studio Yellow Veil Pictures.

Na festiwalu Fantastic Fest wyemitowany zostanie również dokument Phillipa Escotta “The Legacy of The Texas Chain Saw Massacre”, poświęcony “Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną” (1974) Tobiego Hoopera.

Począwszy od połowy lat siedemdziesiątych powstało ponad 80 filmów i seriali bazujących na twórczości Stephena Kinga. Sprawia to, że jest on pisarzem, którego dzieła są najczęściej adaptowanymi w historii kina i telewizji.

Previous Article
Bohater Zwiastun

"Bohater" - zwiastun filmu, który był przebojem Festiwalu w Cannes

Next Article
The Greatest Beer Run Ever Zwiastun

Efron, Murray i Crowe w zwiastunie "The Greatest Beer Run Ever"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share