“Bohater” – zwiastun filmu, który był przebojem Festiwalu w Cannes

Bohater Zwiastun
Bohater Zwiastun irańskiego dramatu / Foto: Gutek Film, Asghar Farhadi Prod., Memento Films

Studio Gutek zaprezentowało w sieci oficjalny polski zwiastun filmu “Bohater”, który okazał się prawdziwym hitem na Festiwalu w Cannes. Za reżyserię odpowiada pochodzący z Iranu Asghar Farhadi – nagrodzony Oscarem za swój dramat “Klient” z 2016 r. oraz nominowany do tej prestiżowej statuetki za scenariusz “Rozstania” (2011).

Bohater Zwiastun nowego filmu Asghara Farhadiego

Opis fabuły “Bohatera” za oficjalną stroną internetową polskiego dystrybutora – Gutek Film:

— Pokazywany w konkursie głównym festiwalu w Cannes “Bohater” to fascynujący dramat o mężczyźnie, który odbywa karę więzienia za długi. Podczas dwudniowej przepustki w ręce Rahima trafia torba z kosztownościami – mężczyzna staje przed dylematem, czy przywłaszczyć zgubę, spłacić wierzyciela i zapewnić sobie wolność, czy też postąpić zgodnie ze swoim sumieniem i odnaleźć właściciela. 

Na “Bohatera” spłynął deszcz najbardziej prestiżowych nagród filmowych. Serwis IMDb podaje, że dzieło Asghara Farhadiego wyróżniono dwunastoma statuetkami oraz blisko czterdziestoma nominacjami. Obraz wywalczył nagrodę Grand Prix w Cannes oraz wziął udział w wyścigu po Złotą Palmę. Był nominowany do Złotego Globu jako najlepszy film nieanglojęzyczny, do nagród krytyków filmowych Teksasu, Waszyngtonu i Las Vegas, amerykańska organizacja National Board of Review przyznała mu dwa wyróżnienia – za scenariusz oraz w kategorii najlepszy film zagraniczny.

“Bohater” był pokazywany w Polsce na Festiwalu Nowe Horyzonty i wkrótce zadebiutuje na ekranach kinowych. Zgodnie z zapowiedzią polskiego dystrybutora, jest to dzieło bliskie kultowym pozycjom z gatunku kina moralnego niepokoju.

W obsadzie między innymi Amir Jadidi, Mohsen Tanabandeh, Fereshteh Sadr Orafaie, Sarina Farhadi i Sahar Goldoost.

Źródło: Gutek Film – materiały nadesłane

Previous Article
Old Man Stephen Lang

Znany z "Avatara" Stephen Lang w nowym filmie Lucky'ego McKee

Next Article
King on Screen

Powstał dokument o Stephenie Kingu. Nakręcono aż 80 adaptacji jego książek!

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share