Jason Isaacs zagra Cary’ego Granta w serialu pt. “Archie”

Jason Isaacs jako Cary Grant
Jason Isaacs jako Cary Grant w serialu ITV “Archie” / Foto: Wikimedia Comm.

Cary Grant zostanie bohaterem nowego serialu biograficznego pt. “Archie”, który powstanie na zlecenie stacji ITV. Rolę przodującą zagra w tym projekcie Jason Isaacs (“Odkupienie”, “Star Trek: Discovery”), wcielając się w ikonicznego hollywoodzkiego gwiazdora.

Jason Isaacs jako Cary Grant w serialu ITV

Akcja serialu rozpocznie się w Bristolu w 1904 roku. To wtedy na świat przyszedł Cary Grant, a właściwie Archibald Alexander Leach. Telewizyjna produkcja opowie o jego dzieciństwie pełnym biedy, o patologicznym ojcu i utracie starszego brata, Johna. W wieku czternastu lat przyszły aktor udał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie później stał się ikoną ekranu. Później akcja przeniesie się do lat 60., kiedy Grant był już bijącym rekordy popularności gwiazdorem i “wabikiem” na widzów kinowych. Był to jednak czas olbrzymiego nieszczęścia w życiu prywatnym Granta.

Serial “Archie” zostanie nakręcony przez wytwórnię BritBox International we współpracy z ITV. Scenariusz opracuje Jeff Pope – zdobywca nagrody BAFTA, który napisał skrypty do takich produkcji jak “Stan i Ollie”, “Mrs Biggs” czy “Tajemnica Filomeny”. Pope zajmie się też produkcją wykonawczą. Wiadomo, że “Archie” to miniserial, który będzie liczył cztery odcinki.

Cary Grant zdobył jednego honorowego Oscara za osiągnięcia artystyczne i był dwukrotnie nominowany do tej statuetki (za filmy “Ich dziecko” oraz “Nic oprócz samotnego serca”). Miał też na koncie pięć nominacji do Złotego Globu. W jego katalogu znajdują się takie klasyki jak “Północ – północny zachód”, “Arszenik i stare koronki”, “Szarada”, “Złodziej w hotelu” czy “Małpia kuracja”.

Niedawno Jason Isaacs zagrał też w hitowym serialu Netfliksa “Sex Education” (u boku Gillian Anderson) oraz w akcyjniaku “Agent Game” z udziałem Mela Gibsona. Wkrótce zobaczymy go w filmie “The Crowded Room” wraz z Tomem Hollandem.

Previous Article
Nieznajomi 3

Renny Harlin wyreżyseruje aż trzy sequele "Nieznajomych"?

Next Article
Sebastian Fabijański

Sebastian Fabijański z debiutem reżyserskim - filmem "Hawaje"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share