Pierwsze spojrzenie na film “The Pope’s Exorcist”. Russell Crowe jako ksiądz

The Pope's Exorcist Russell Crowe
The Pope’s Exorcist Russell Crowe jako ksiądz Gabriele Amorth / Foto: Twitter.com/RussellCrowe; 2.0 Entertainment, Screen Gems, Sony

Już w przyszłym roku przekonamy się, jak Russell Crowe wypadł w roli księdza katolickiego. Gwiazdor wystąpił bowiem w thrillerze “The Pope’s Exorcist”, gdzie wciela się w postać autentyczną – naczelnego współpracownika Watykanu, Gabriele’a Amortha. Zobaczcie wizerunek bohatera na pierwszym oficjalnym fotosie z filmu.

The Pope’s Exorcist Russell Crowe na pierwszym zdjęciu z filmu

“The Pope’s Exorcist” to nowy film Juliusa Avery’ego – twórcy “Operacji Overlord”, “Son of a Gun” czy nadchodzącego “Samarytanina”. Film oficjalnie wszedł w fazę produkcji i do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z wizerunkiem bohatera tytułowego. W tak poważnej roli Russella Crowe’a nie widzieliśmy od dawna. Jak poradzi sobie z kreacją Amortha? Przekonamy się w przyszłym roku. Serwis IMDb podaje, że thriller będzie miał swoją premierę w USA i Kanadzie 7 kwietnia 2023.

Crowe, laureat Oscara i dwóch Złotych Globów, wystąpi w filmie “The Pope’s Exorcist” jako ojciec Gabriele Amorth – słynny włoski ksiądz, który przeprowadził dla Watykanu ponad sto tysięcy egzorcyzmów. Amorth był postacią autentyczną, duchownym Kościoła katolickiego. Wydał on liczne publikacje, z których niektóre to bestsellery. W przeszłości watykański egzorcysta zaproszony został na premierę horroru “Rytuał” z Anthonym Hopkinsem. Wypowiedział wtedy pamiętne słowa, które w mediach uznano za absurdalne: “Joga to czyn szatański, prowadzi on do zła zupełnie jak czytanie książek o Harrym Potterze”.

Za dystrybucję mrocznego widowiska odpowiedzialne będzie studio Screen Gems. W obsadzie, poza Russellem Crowe’em, znajdują się Alex Essoe (“Doktor Sen”, “Nocna msza”) oraz Daniel Zovatto (“Coś za mną chodzi”, “Dom grozy: Miasto Aniołów”).

Czytaj też: Crowe i Hemsworth w wojskowym filmie sensacyjnym z akcją na Filipinach

Previous Article
Joker 2 Data premiery

Znamy datę premiery "Jokera 2" na dużych ekranach!

Next Article
Bang! Idris Elba

Idris Elba zagra w filmie Netfliksa od twórcy "Deadpoola 2"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share