Serial “Obcy” – kiedy ruszą zdjęcia? Kiedy premiera?

Serial Obcy
Serial Obcy – nowe wieści w sprawie projektu FX / Foto: 20th Century Studios, Brandywine Productions

W USA trwa letnia trasa promocyjna Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych. Na niedawnym panelu dyskusyjnym stacja FX podjęła temat nadchodzącego serialu “Alien”, który – oczywiście – będzie opowiadał o Obcym, morderczym kosmicie pomysłu Ridleya Scotta i Dana O’Bannona. Wiemy, kiedy na planie zdjęciowym padnie pierwszy klaps!

Serial Obcy – nowe informacje na temat projektu

Dowiadujemy się, że zdjęcia do serialowego “Obcego” wystartują dopiero w 2023 roku. Podczas panelu John Landgraf (prezes stacji FX) zdradził, że napisano już scenariusze wszystkich odcinków telewizyjnego projektu. Będzie on wzorowany na pierwszym filmie z serii o Alienie – tym z końca lat 70. z udziałem Sigourney Weaver.

Fabułę nowego “Obcego” przygotował Noah Hawley, który dotychczas pracował m.in. przy takich serialach jak “Fargo”, “Legion” czy “Kości”. Obecnie o przedsięwzięciu wiadomo, że będzie prequelem “Obcego – 8. pasażera ‘Nostromo'” (1979). Akcja ma toczyć się na Ziemi pod koniec XXI wieku; całość będzie hołdem dla filmowego pierwowzoru.

Pierwszy odcinek serialu o Obcym zadebiutuje w telewizji prawdopodobnie przed końcem 2023 roku. Wiadomo na pewno, że bohaterką serialu nie będzie Ellen Ripley (Weaver), m.in. ze względu na płaszczyznę czasową. Stacja FX obiecuje, że serialowy “Alien” będzie “straszny i ekscytujący”.

Ridley Scott piastuje stanowisko producenta wykonawczego. Ostatnio Scott nakręcił film “Obcy: Przymierze” z 2017 roku. Ladgraf zapowiedział, że serial “wbije widzów w fotel”. Jednocześnie Scott pracuje obecnie nad serialowym spin-offem “Łowcy androidów”.

I skoro w świecie “Obcego” jesteśmy, warto pamiętać, że parę miesięcy temu wybrano też reżysera nadchodzącego, nowego filmu pełnometrażowego o słynnym kosmicie. Jego reżyserem będzie Fede Álvarez – twórca “Martwego zła” (2013), producent “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” (2022).

Previous Article
Wykidajło Jake Gyllenhaal

"Wykidajło" z Jakiem Gyllenhaalem - obsada, data premiery

Next Article
Niewidzialna wojna Zwiastun

Już jest: zwiastun filmu "Niewidzialna wojna" Patryka Vegi o... Patryku Vedze

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share