Zobacz zwiastun filmu “IO” Jerzego Skolimowskiego

IO Zwiastun
IO Zwiastun nowego filmu Skolimowskiego / Foto: Gutek Film, Skopia Film, RPC

Studio Gutek Film zaprezentowało oficjalny zwiastun polskiego dramatu “IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Obraz ukaże się na ekranach kin 30 września. W obsadzie między innymi Isabelle Huppert, Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz i Tomasz Organek.

IO Zwiastun nowego filmu Jerzego Skolimowskiego

W filmie – zupełnie jak w “Na los szczęścia, Baltazarze!” – Skolimowski przedstawia nam głównego bohatera, którym jest… osioł. Poznajemy historię tytułowego IO, który stale trafia pod opiekę nowych ludzi – czasem są oni pełni empatii i serca, a kiedy indziej brutalni lub po prostu źli. “IO” to film o zezwierzęceniu wśród ludzi i równowadze między gatunkami.

Gutek Film, który zaprezentuje widowiskową produkcję w kinach, podsumowuje “IO” jako “zapierającą dech w piersi odyseję” oraz jako “obraz współczesnego świata”, który jest bardziej doświadczeniem niż fabułą sensu stricto. W maju polski dramat prezentowany był na Festiwalu w Cannes, gdzie Skolimowski otrzymał Nagrodę Jury. Film brał też udział w konkursie głównym, walcząc o Złotą Palmę, a ponadto rywalizował o Złote Lwy i był nominowany do nagrody na Nowych Horyzontach (sekcja mBank – Pokazy Galowe).

Poniżej oficjalny zwiastun kinowy filmu “IO”.

Gutek zapowiada, że film “IO” stanowi “manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne” i jest dziełem głęboko humanistycznym. W rolach głównych zobaczymy legendę francuskiego kina Isabelle Huppert (“Elle”, “Pianistka”) oraz Sandrę Drzymalską – sensację polskiego “podwórka” filmowego, gwiazdę “Sexify”, “Ostatniego komersu” oraz nadchodzącej biografii o Violetcie Villas.

W obsadzie znajdują się ponadto: Mateusz Kościukiewicz (“Matka Teresa od kotów”), Tomasz Organek (“Ewolucja gwiazd”), Lorenzo Zurzolo, Lolita Chammah, Mateusz Murański, Agata Sasinowska, Anna Rokita, Delfina Wilkońska, Michał Przybysławski i Waldemar Barwiński.

Źródło: Gutek Film

Previous Article
Mission: Impossible 8 Nick Offerman

Nick Offerman i Janet McTeer zagrają w "Mission: Impossible 8"

Next Article
Wykidajło Jake Gyllenhaal

"Wykidajło" z Jakiem Gyllenhaalem - obsada, data premiery

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share