Top 5: Najlepsze filmy true crime dostępne na Netfliksie

Najlepsze filmy true crime
Najlepsze filmy true crime na Netfliksie / Foto: Netflix – kanał na YouTubie

Seriali dokumentalnych o tematyce kryminalnej z pewnością nie brakuje na Netfliksie i jeszcze poświęcimy im osobny artykuł. Filmów pełnometrażowych typu true crime jest trochę mniej, ale te, które znalazły się w ofercie giganta VOD, pozostawiają po sobie silne wrażenie. Wyłoniliśmy dla Was pięć najmocniejszych pozycji tego typu. Dorzucilibyście do listy własne propozycje? Jeśli tak, wspomnijcie o nich w komentarzach!

Najlepsze filmy true crime na Netflixie – TOP 5

“Dziewczyna ze zdjęcia” (2022)

Film dokumentalny, w którym znaleziona przy drodze umierająca kobieta zostawia syna, mężczyznę podającego się za jej męża i tajemnicę, która okazuje się koszmarem. (opis Netflix)

Film o rzeczywistej zbrodni przygotowała Skye Borgman – reżyserka świetnej ocenionej produkcji “Porwana w biały dzień”. To zaskakujący, bardzo kompleksowy i przerażający dokument, a przy tym portret ofiary i tajemnicy, jaką skrywała. Od dłuższego czasu film utrzymuje się w ścisłej czołówce najchętniej oglądanych pozycji na Netfliksie – zresztą nie tylko polskim.

“Amanda Knox” (2016)

Amanda Knox dwukrotnie została skazana za morderstwo i uniewinniona. W dokumencie usłyszymy szczere wypowiedzi samej oskarżonej i ludzi związanych ze sprawą. (opis Netflix)

To historia amerykańskiej studentki, która wyrusza do Włoch na wakacje – tutaj zostaje oskarżona o zabójstwo współlokatorki, Meredith Kercher. Film w reżyserii Briana McGinna i Roda Blackhursta jest obiektywnie przedstawionym dokumentem, który opowiedziano rzetelnie, skupiając się na meritum sprawy. To chwytający za serce dokument o mrocznej stronie ludzkiej natury. Ciekawostka: film zainspirował hitowy thriller Netfliksa z tego roku – “Wyjazd na weekend” z Leighton Meester.

Czytaj też: “Wyjazd na weekend” – recenzja dreszczowca z Leighton Meester. Największy przebój Netfliksa od miesięcy

“Nasz ojciec” (2022)

Pewna kobieta dzięki testowi DNA dowiaduje się, że ma liczne rodzeństwo i ujawnia spisek, w który zamieszany jest lekarz zajmujący się leczeniem bezpłodności. (opis Netflix)

“Bohaterem” dokumentu jest Donald Cline – pochodzący z Indianapolis lekarz specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Mężczyzna dokonywał sztucznego zapłodnienia, korzystając… z własnego nasienia. Udało się ustalić, że Cline spłodził w ten sposób 94 dzieci.

“Nasz ojciec” to dokument o zabawie w Boga i ludzkich perwersjach. Przypomina horror, bo został wyprodukowany przez Jasona Bluma – mającego w swoim dorobku m.in. serie “Paranormal Activity”, “Sinister” czy “Halloween”.

Najlepsze filmy true crime dostępne na Netfliksie – ranking

“Sportowe opowieści: Układ z diabłem” (2021)

W drodze na bokserski szczyt Christy Martin pokonywała liczne przeciwniczki i granice. Jej życie prywatne pełne było jednak problemów i tragedii. (opis Netflix)

Dokument sportowy w konwencji true crime. Opowiada o byłej zawodowej bokserce, która w swojej karierze zwyciężyła blisko pięćdziesiąt walk na ringu i zdobyła pas WBC w wadzie półśredniej kobiet. Dokument przytacza historię trochę “innej”, łagodniejszej Martin, która pada ofiarą brutalnej napaści ze strony męża i trenera – Jamesa “Jima” Martina.

Czytaj też: TOP 10 – filmy sportowe bazujące na faktach

“Oszust z Tindera” (2022)

Film dokumentalno-kryminalny o mężczyźnie, który zwodził kobiety w sieci, wmawiając im, że jest potentatem diamentów i żyje w luksusie. W ten sposób wyciągał od swoich ofiar grube miliony dolarów. Bohaterkami dokumentu są trzy kobiety, które okłamane przez tytułowego oszusta, zostały same z potężnymi długami.

Niejaki Shimon Hayut udawał, że ma na imię Simon Levine i jest synem “króla diamentów”. Choć od swoich ofiar wyciągnął łącznie blisko dziesięć milionów dolarów, nie trafił za kratki.

Previous Article
Najlepsze filmy z Chrisem Hemsworthem

Top 5: Najlepsze role w karierze Chrisa Hemswortha

Next Article
Project Artemis Channing Tatum

Channing Tatum zastępuje Chrisa Evansa w filmie Apple TV+

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share