Pawlicki, Zawierucha i Ziętek na plakacie filmu “Orzeł. Ostatni patrol”

Orzeł. Ostatni patrol
Orzeł. Ostatni patrol – plakat, data premiery / Foto: Kino Świat, Aura Films, DI Factory, Impakt Film

Rafał Zawierucha (“Pewnego razu… w Hollywood”), Tomasz Ziętek (“Żeby nie było śladów”, “Hiacynt”) i Antoni Pawlicki (“Gierek”) to gwiazdorzy, których zobaczymy w nadchodzącym dramacie wojennym pt. “Orzeł. Ostatni patrol”. Będzie to spektakularna produkcja traktująca o tytułowym polskim okręcie podwodnym z czasów II wojny światowej. Znamy datę premiery, poniżej zobaczycie oficjalny plakat.

Orzeł. Ostatni patrol – opis fabuły, plakat, data premiery

Dystrybucją filmu w Polsce zajmie się Kino Świat. Sam projekt powstał dzięki wytwórni Aura Films we współpracy z Gdyńskim Centrum Filmowym, Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Telewizją Polską S.A. Przeczytajcie oficjalny opis fabuły:

– Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP “Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca “Rio De Janeiro”. Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. To co wydarzy się w kolejnych dniach przejdzie do historii i napisze legendę najsłynniejszego z polskich okrętów.

Orzeł. Ostatni patrol

Plakat zdradza, kiedy można spodziewać się premiery – nastąpi ona 14 października tego roku. Za reżyserię filmu “Orzeł. Ostatni patrol” odpowiada Jacek Bławut (“Wirtualna wojna”), a w obsadzie znajdują się dodatkowo: Adam Woronowicz (“Zimna wojna”), Tomasz Schuchardt (“Miasto 44”), Mateusz Kościukiewicz (“Najlepszy”), Sebastian Dela (“W lesie dziś nie zaśnie nikt”, “Miłość, seks & pandemia”), Filip Pławiak (“Wołyń”) oraz Tomasz Włosok (“Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”).

Producentami filmu są Anna Bławut Mazurkiewicz i Bartek Gliński. Jacek Bławut odpowiada też za scenariusz.

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
The Munsters Plakat

Poznajcie Rodzinę Potwornickich. Plakat z nowego filmu Roba Zombiego

Next Article
Clerks - Sprzedawcy 3

"Clerks - Sprzedawcy 3": zwiastun nowego filmu Kevina Smitha z Affleckiem i Gellar

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share