Michael Mann o sequelu “Gorączki”: “To będzie kawał filmowego widowiska”

Gorączka 2
Gorączka 2 – Michael Mann o filmie / Foto: Warner Bros., Regency Enterprises

Kultowa “Gorączka” Michaela Manna doczeka się sequela w formie książkowej. Literacka kontynuacja ma też zawierać elementy prequelowe i na pewno wzbudzi duże zainteresowanie wśród fanów pierwowzoru z 1995 roku. W oryginalnym filmie grali między innymi Al Pacino i Robert De Niro – dwaj najwybitniejsi aktorzy swego pokolenia. Mann planuje dodatkowo pełnoprawny, ekranowy sequel “Gorączki”.

Gorączka 2 – Michael Mann o kontynuacji w nowym wywiadzie

W nowym wywiadzie dla “Empire Magazine” reżyser odniósł się do tematu swojego legendarnego filmu oraz ewentualnej kontynuacji. Oto, co powiedział na temat literackiego “Heat 2”:

— Planujemy, że książka zostanie przekształcona w ekranizację. To z pewnością będzie trudne do zrealizowania. Czy będzie to skromny projekt filmowy? Nie. Czy będzie to wysokobudżetowy serial? Nie. Powstanie kawał filmowego widowiska.

Najwyraźniej Michael Mann zastanawiał się też, czy przenieść książkę w realia serialowe, ale odrzucił ten pomysł. Ostatnio 79-latek nabrał nowego doświadczenia w pracy telewizyjnej – wyreżyserował odcinek pilotażowy serialu “Tokyo Vice” z Kenem Watanabe dla platformy HBO Max.

Na razie wiemy jedynie, że książkowy sequel skupia się na postaci Chrisa Shiherlisa, którą w “Gorączce” (1995) grał Val Kilmer. Ponoć w kontynuacji nie ma miejsca ani dla Neila McCauleya (De Niro), ani dla porucznika Vincenta Hanny (Pacino).

Akcja “Heat 2” dzieje się tuż po zakończeniu wydarzeń znanych z “jedynki”. Chris ucieka z Miasta Aniołów. Część wydarzeń zostanie zaprezentowanych też na sześć lat przed “Gorączką”.

“Gorączka” z 1995 r. zarobiła ponad 187 mln dolarów w kinach i była nominowana do nagrody Saturna w kategorii najlepszy film sensacyjny.

Previous Article
Każdy wie lepiej Data premiery

"Każdy wie lepiej" - kiedy premiera komedii z Kotem, Kulig i Sewerynem?

Next Article
The Winchesters Data premiery

Znamy datę premiery "The Winchesters" - prequela "Nie z tego świata"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share