“Zbrodnie przyszłości”: polski zwiastun, opis fabuły, data premiery

Zbrodnie przyszłości Zwiastun
Zbrodnie przyszłości Zwiastun filmu Cronenberga / Foto: Serendipity Point, Téléfilm Canada, Ingenious Media, Monolith

W sieci pojawił się polski zwiastun thrillera science-fiction “Zbrodnie przyszłości” w reżyserii Davida Cronenberga. To futurystyczna historia modyfikacji cielesnych i zabiegów chirurgicznych, które mają być substytutem seksu. Polski dystrybutor, Monolith Films, określa nowy dreszczowiec Cronenberga jako “najmroczniejszą i najbardziej zmysłową prowokację od czasów «Crash: Niebezpiecznego pożądania»”.

Zbrodnie przyszłości Zwiastun, opis fabuły

Film “Zbrodnie przyszłości” został pokazany na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie otrzymał sześciominutowe owacje na stojąco. Odbiór krytyków jest w znacznej mierze pozytywny, choć nie obyło się bez kontrowersji. Ponoć thriller jest na tyle szokujący, że na niektórych pokazach prowadził do ekstremalnych reakcji (omdleń, ataków paniki, a nawet odruchów wymiotnych). Polska premiera dreszczowca odbędzie się 22 lipca. O czym opowiada film? Kto w nim występuje?

Opis fabuły udostępniony przez polskiego dystrybutora (Monolith):

— W niedalekiej przyszłości ludzie doświadczają syndromu przyspieszonej ewolucji. Aby odnaleźć się w nowej, zdominowanej przez technologię rzeczywistości, muszą przekształcać nie tylko swoje umysły, ale także ciała, by nadążały za wymogami czasów. Głodni nowych, silniejszych bodźców coraz śmielej eksperymentują z cielesnością, przesuwając biologiczne granice własnej wytrzymałości. Ogromną popularność zyskują szokujące praktyki chirurgiczne polegające na wszczepianiu sobie nowych organów.

Saul Tenser to sławny artysta-performer, który postanawia z własnej przyspieszonej ewolucji uczynić multimedialne widowisko. Przy pomocy swojej partnerki Caprice, na oczach milionów dokonuje coraz śmielszego przeobrażenia swojego ciała, szukając nowych form rozkoszy. W pogoni za popularnością decyduje się na tak szokujący krok, że powrót do dawnego życia może okazać się już niemożliwy.

Główną rolę męską zagrał w “Zbrodniach przyszłości” Viggo Mortensen, a jego ukochaną, Caprice, jest Léa Seydoux. Kristen Stewart występuje jako Timlin – pracownica Krajowego Rejestru Organów, która jest zainteresowana przypadkiem Saula. Welket Bungué pojawia się w filmie w roli detektywa Cope’a. Obsadę zasilają także Scott Speedman, Don McKellar, Yorgos Karamihos, Nadia Litz, Tanaya Beatty, Lihi Kornowski oraz Penelope Tsilika.

W serwisie VOD Cineman.pl dostępne są wcześniejsze filmy z katalogu Davida Cronenberga: “Cosmopolis” (w roli głównej Robert Pattinson), “Mapy gwiazd” (w obsadzie Julianne Moore i Mia Wasikowska) oraz “Niebezpieczna metoda” (w rolach przodujących Viggo Mortensen i Michael Fassbender).

Źródło: Monolith Films – materiały nadesłane

Previous Article
Fallout Kyle MacLachlan

Kyle MacLachlan w adaptacji słynnej serii gier komputerowych

Next Article
Na noże 2 Data premiery

Znamy datę premiery filmu "Na noże 2" z Danielem Craigiem!

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share