Christian Bale ponownie w roli Batmana? Szczegóły “paktu” aktora z Nolanem

Christian Bale powróci jako Batman
Christian Bale powróci jako Batman? / Foto: Warner Bros., DC Entert.

Co powiedzielibyście na powrót Christiana Bale’a do roli Batmana? Robert Pattinson świetnie wywiązał się ze swojego zadania i w ostatnim filmie o przygodach mrocznego superbohatera stworzył kapitalną kreację, ale dla wielu Bale wciąż pozostaje niedoścignionym wzorem, jeśli chodzi o ekranowych Batmanów. Aktor odniósł się do tego tematu. Ponoć stoczył z Christopherem Nolanem rozmowę poświęconą Mrocznemu Rycerzowi.

Christian Bale powróci jako Batman?

Christian Bale promuje obecnie nadchodzący film ze swoim udziałem – “Thor: Miłość i grom”. Premiera odbędzie się w lipcu, a 48-latek gra w nim galaktycznego zabójcę – Gorra, Rzeźnika Bogów. Opowiadając o nowym “Thorze” dziennikarzowi portalu “Screen Rant”, Bale został wypytany o swoją starszą rolę. Tak – o rolę Batmana.

Gwiazdor powiedział, że kreację powtórzyłby tylko reżyserowany przez Christophera Nolana. Zdradził też, jak wyglądały szczegóły jego “paktu” z Nolanem. Oto, co powiedział na łamach serwisu:

— Nikt nie rozmawiał ze mną o Batmanie, nikt nie podjął tego tematu. Zdarza mi się, że słyszę od ludzi: “Ponoć złożyli ci propozycję”. Myślę sobie wtedy: “Poważnie? To dla mnie zaskakująca nowina”. Zawiązałem pakt z Chrisem Nolanem. Powiedzieliśmy sobie, że nakręcimy trzy filmy, jeśli dopisze nam szczęście, a potem zostawimy świat Batmana. Nie chcieliśmy trzymać się go zbyt długo. Dla mnie to byłoby coś nieprawdopodobnego, gdyby Chris znalazł kolejną historię (o Batmanie – przyp.), którą chciałby opowiedzieć. Gdyby zechciał opowiedzieć ją razem ze mną, powiedziałbym takiej współpracy: stanowcze tak.

Wniosek jest prosty: jeśli fani chcą zobaczyć Christiana Bale’a raz jeszcze w roli Bruce’a Wayne’a, będą musieli “pogadać” z samym Christopherem Nolanem. Aktor jasno dał do zrozumienia, że założyłby charakterystyczną, czarną pelerynę tylko na planie filmu, którym zarządzałby Nolan.

Bale wystąpił w trzech nolanowskich produkcjach o Batmanie; były to filmy: “Batman – Początek” (2005), “Mroczny Rycerz” (2008), “Mroczny Rycerz powstaje” (2012). Kreacja Wayne’a przyniosła mu nagrodę Saturna, a także statuetki Empire, People’s Choice oraz MTV Movie Award.

Previous Article
Matki równoległe Premiera VOD

"Matki równoległe" Pedra Almodóvara - premiera VOD. Gdzie obejrzeć film?

Next Article
Hokus pokus 2 Zwiastun

Pierwszy zwiastun "Hokus pokus 2": powrót ikonicznych wiedźm

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share