Helen Mirren w filmie “Cudowny Chłopak. Biały ptak”. Zwiastun, data premiery

Cudowny chłopak. Biały ptak Zwiastun
Cudowny chłopak. Biały ptak Zwiastun filmu, data premiery / Foto: Lionsgate, Monolith, Mandeville, Participant, Stillking Films, 2DUX²

“Cudowny Chłopak. Biały ptak” to tytuł nowego dramatu w reżyserii Marca Forstera – twórcy oscarowego “Marzyciela” oraz “Krzysiu, gdzie jesteś?”. Najnowszy projekt w dorobku nagradzanego filmowca ukaże się w polskich kinach już jesienią tego roku – jedną z ról przodujących zagrała w nim Helen Mirren. Mamy dla Was oficjalny polski zwiastun.

Cudowny chłopak. Biały ptak Zwiastun dramatu z Helen Mirren i Gillian Anderson

“Cudowny Chłopak. Biały ptak” to adaptacja książki niejakiej R. J. Palacio z 2019 roku. Jest to dramat wojenny z akcją częściowo osadzoną w czasach II wojny światowej. Literacki oryginał sprzedał się w nakładzie ponad 5 mln egzemplarzy. Film stanowi sequel i prequel “Cudownego Chłopaka” z 2017 roku i zapowiadany jest jako opowieść o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie.

Opis fabuły udostępniony przez polskiego dystrybutora (Monolith Films):

— Minęło kilka lat od wydarzeń znanych z “Cudownego chłopaka”. Julien usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julienem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliena?

Babcię bohatera zagrała Helen Mirren – zdobywczyni Oscara za pierwszoplanową rolę w “Królowej”, trzykrotnie też nominowana do tej prestiżowej nagrody. W obsadzie filmu znajdują się także Gillian Anderson, Bryce Gheisar, Orlando Schwerdt, Ariella Glaser i Jo Stone-Fewings.

Film będzie miał swoją polską premierę 14 października 2022 roku. Za realizację “Cudownego Chłopaka. Białego ptaka” odpowiadają wytwórnie Lionsgate, Mandeville, Participant, Stillking Films i 2DUX².

Pierwsza odsłona “Cudownego chłopaka” dostępna jest do obejrzenia na platformie Cineman.pl, w wersji z polskim dubbingiem lub napisami.

Źródło: Monolith Films

Previous Article
Bogusław Linda

70. urodziny Bogusława Lindy - idola pokolenia lat 90., wiecznego buntownika oraz sojusznika osób LGBTQ

Next Article
Wakacyjne horrory

Top 10: Najlepsze horrory o tematyce wakacyjnej

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share