Twórca “Piły” i “Niewidzialnego człowieka” znów współpracuje z Universalem

The Green Hornet and Kato Leigh Whannell
The Green Hornet and Kato Leigh Whannell kandydatem na reżysera filmu / Foto: SBS The Feed – kanał na YouTubie

Leigh Whannell negocjuje warunki współpracy ze studiem Universal Pictures przy filmie “The Green Hornet and Kato”. Będzie on opowiadał o przygodach bohaterskiego śmiałka Britta Reida, który wspólnie z partnerem dba o pokój i porządek w mieście. Whannell wyreżyserował ostatnio nagrodzonego dwoma Saturnami “Niewidzialnego człowieka”.

The Green Hornet and Kato Leigh Whannell kandydatem na reżysera filmu

Wygląda na to, że odbyły się już spotkania Leigh Whannella z przedstawicielami Universal Pictures i przebiegły one pomyślnie dla obu stron. 45-letni rodowity Australijczyk prawdopodobnie otrzyma posadę reżysera, bo w przeszłości nakręcił dla wytwórni już świetnie przyjęty, wspomniany wyżej film “Niewidzialny człowiek”.

Produkcja ta nie tylko okazała się wielkim sukcesem kasowym (zarabiając 143 mln USD przy 7-milionowym budżecie), ale też zebrała kapitalne recenzje i zdobyła kilka prestiżowych nagród (m.in. Saturna w kategorii najlepszy horror). Scenariusz projektu “The Green Hornet and Kato” przygotował David Koepp – mający na koncie fabuły do “Aniołów i demonów”, “Spider-Mana” czy “Mission: Impossible”.

Źródła bliskie studiu Universal twierdzą, że preprodukcja filmu wystartuje tuż po tym, jak Whannell podpisze kontrakt z wytwórnią. Reżyser wsławił się scenariuszami do filmów: “Piła” (2004), “Piła II” (2005) czy “Naznaczony” (2010). Samodzielnie nakręcił też “Naznaczonego 3” oraz “Ulepszenie” z Loganem Marshallem-Greenem.

Studio Universal nabyło prawa do tytułu już w 2020 roku. W przeszłości w filmach czy serialach Britcie Reidzie alias Green Hornecie grali m.in. Bruce Lee, Seth Rogen i Jay Chou.

Previous Article
Mali agenci Zachary Levi

Zachary Levi i Gina Rodriguez zagrają rodziców "Małych agentów"

Next Article
Zadzwoń do Saula 6

"Zadzwoń do Saula 6": Bob Odenkirk o powrocie Waltera i Jesse'ego

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share