Pierwsze zdjęcia z “Furiosy” – czyli nowej odsłony serii “Mad Max”

Furiosa Zdjęcia z planu
Furiosa Zdjęcia z planu / Foto: Kadr z filmu “Mad Max: Na drodze gniewu” (2015; Warner Bros., Village Roadshow)

Na początku miesiąca w Australii wystartowały zdjęcia do filmu “Furiosa”, który będzie nową odsłoną serii “Mad Max”. Choć czerwiec powoli dobiega końca, nie otrzymaliśmy żadnych materiałów z planu – aż do teraz. W sieci właśnie ukazały się pierwsze fotosy przedstawiające postęp w pracach przy filmie.

Furiosa Zdjęcia z planu filmu. To nowa część Mad Maksa

Na twitterowym profilu o nazwie “Cinema Solace” udostępniono cztery zakulisowe zdjęcia z planu “Furiosy”. Fani mogą być spokojni – nowa odsłona serii znów zabierze nas do brutalnego, postapokaliptycznego świata, w którym wszystko przykryte jest grubą warstwą piasku i brudu. Fotosy nie zdradzają żadnych szczegółów fabularnych. Widzimy na nich pojazdy i motocykle typowe dla cyklu “Mad Max”, a także wielką, bardzo industrialną bramę wjazdową (dokąd prowadzi – tego dowiemy się dopiero po premierze filmu).

Anya Taylor-Joy występuje w filmie jako tytułowa Imperator Furiosa. W poprzedniej części cyklu – “Mad Max: Na drodze gniewu” – postać zagrała Charlize Theron. “Furiosa” będzie jednak prequelem tego dzieła, w którym poznamy młodsze lata kobiety. Reżyseruje “weteran” serii, George Miller, a film współfinansowany jest przez przedsiębiorstwo Village Roadshow. Dystrybucją zajmie się studio Warner Bros. Pictures.

Miller zdradził niedawno, że choć odsłona “Na drodze gniewu” toczyła się w ciągu trzech dni i trzech nocy, akcję “Furiosy” rozciągnięto na wiele lat. Ponoć reżyser pokłada duże nadzieje w filmie i liczy, że przyciągnie on do kin tłumy. Chce też w przyszłości nakręcić sequele “Mad Maksa” z udziałem Toma Hardy’ego w roli głównej.

Kogo jeszcze zobaczymy w obsadzie “Furiosy”? Ujawniono już kilka nazwisk – w filmie grają m.in. Tom Burke, Angus Sampson i Nathan Jones. Ostatni wcieli się w postać o charakterystycznym imieniu Rictus Erectus (pojawił się on już w “Mad Maksie” z 2015 roku). Najwięcej uwagi zwraca jednak Chris Hemsworth, który odegra niejakiego Dr Dementusa, czyli nowego antybohatera. Z oficjalnych zapowiedzi wiadomo, że Dementus to “postać o anielskiej twarzy, którą zdobi głęboka blizna na czole”. Bliznę zszyto chromowanymi drucikami.

George Miller obsadził Anyę Taylor-Joy w roli tytułowej po tym, jak zobaczył ją w filmie “Ostatniej nocy w Soho”, gdzie bardzo mu zaimponowała. Jak młoda gwiazda poradzi sobie z rolą przejętą po Charlize Theron? Przekonamy się w maju 2024 roku, kiedy “Furiosa” zanotuje swoją premierę.

Previous Article
Thor: Miłość i grom Zdjęcia z filmu

Hemsworth i Pratt na nowych zdjęciach z filmu "Thor: Miłość i grom"

Next Article
Elvis Film

Film o Elvisie Presleyu będzie trwał... 4 godziny?

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share