Zwiastun filmu bokserskiego “Prizefighter”. Russell Crowe w nowej produkcji Prime Video

Prizefighter Zwiastun
Prizefighter Zwiastun filmu Amazon Prime Video / Foto: Hardman, Camelot

Już za parę miesięcy na platformie Amazon Prime Video zadebiutuje film “Prizefighter: The Life of Jem Belcher”. Sportowe widowisko w reżyserii Daniela Grahama na pewno przyciągnie przed ekrany całą masę widzów – fanów Russella Crowe’a, który występuje w jednej z ról przodujących. Zobaczcie pierwszy oficjalny zwiastun.

Prizefighter Zwiastun filmu sportowego z Russellem Crowe’em

W sieci ukazał się trailer nadchodzącej premiery Prime Video. “Prizefighter” ukaże się w serwisie VOD latem tego roku (dokładna data jest na razie nieznana). Akcja filmu toczy się w dziewiętnastowiecznej Anglii, w czasach, gdy rozwijał się trend boksu na gołe pięści (w ang. puglism). Sport ten uważano za ulubioną rozrywkę królów. Utalentowany młody pięściarz, James “Jem” Belcher, próbuje zostać mistrzem kraju w swojej dyscyplinie.

W pierwszej scenie zwiastuna poznajemy młodego chłopca, który podziwia swojego dziadka (Russell Crowe), gdy ten tłucze się na gołe pięści. Młodzieniec wie tylko jedno – w przyszłości musi pójść w ślady dziadka. Następnie akcja przenosi się do roku 1800, a Jem, jako sportowiec, ma już całkiem pokaźną grupę fanów. Bill Warr (Ray Winstone) zwraca się do Jema, mówiąc: “Musisz być silniejszy i lepiej doświadczony niż inni wojownicy”. Winstone gra w filmie postać mentora tytułowego bohatera.

Jem Belcher to postać rzeczywista. Mężczyzna zaczął karierę zawodowca już jako siedemnastolatek i wielokrotnie dowodził, że jest niepokonany (zwyciężając w walkach między innymi z Paddingtonem Tomem Jonesem czy Jackiem Bartholomewem). Blisko osiemdziesiąt lat po swojej śmierci został włączony do Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sław.

W filmie Belchera gra Matt Hookings, który jest też scenarzystą, a Russell Crowe pojawia się jako postać imieniem Jack Slack. Obsadę “Prizefightera” zasilają też: Bill Moseley (“Dom tysiąca trupów”), Steven Berkoff (“Rambo II”), Marton Csokas, Jodhi May, Julian Glover, Lucy Martin i Glen Fox.

Gdzie jeszcze zobaczymy Russella Crowe’a w najbliższym czasie? Laureat Oscara wystąpił między innymi jako Zeus w widowiskowym “Thorze: Miłości i gromie”. Jeszcze przed końcem 2022 roku premierę powinny zanotować trzy filmy z Crowe’em: “The Georgetown Project”, “Poker Face” i “The Greatest Beer Run Ever”.

Previous Article
Zołza Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska to niezła "Zołza". Data premiery i zdjęcie z filmu

Next Article
Bruce Campbell jako Hades

Bruce Campbell jako Hades w nowym filmie o Herkulesie?

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share