Ana de Armas jako tytułowa “Blondynka” – Marilyn Monroe – w filmie Netfliksa

Blondynka Zwiastun
Blondynka Zwiastun dramatu o życiu Marilyn Monroe / Foto: Netflix, Plan B

Na swoim youtube’owym kanale Netflix udostępnił pierwszy materiał wideo z nadchodzącego filmu “Blondynka”. Będzie on opowiadał o tragicznym życiu ikony kina – Marilyn Monroe. Rolę główną zagrała Ana de Armas, uchodząca za jedną z najlepszych aktorek swojego pokolenia. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun, a właściwie jednominutowy teaser.

Blondynka Zwiastun dramatu Netfliksa o Marilyn Monroe

W krótkim klipie na YouTubie widzimy Anę de Armas jako Marilyn Monroe – między innymi w jej słynnych kreacjach, jak różowa sukienka z komedii muzycznej “Mężczyźni wolą blondynki”. Życie gwiazdy samo w sobie niewiele miało jednak wspólnego z komedią – zmagała się ona z problemami natury psychicznej, była uzależniona m.in. od alkoholu. W ostatnim ujęciu zwiastuna widzimy Monroe, która siedzi przed lustrem w garderobie. W pewnym momencie zaczyna się śmiać – tyle tylko, że śmieje się jej odbicie w lustrze. Wytwór medialny, nie ona sama.

Obraz oparto na kanwie powieści Joyce Carol Oates. Film ma opowiedzieć o dwóch twarzach tytułowej “Blondynki” – o tym, jak różniły się między sobą jej prawdziwa tożsamość oraz ta “sztuczna”, stworzona na potrzeby mediów. Projekt opowie o Monroe jako o aktorce, która zmaga się z pewnego rodzaju życiowym fatum. Poza Aną de Armas w filmie wystąpili Scoot McNairy, Garret Dillahunt, Adrien Brody, Catherine Dent, Rebecca Wisocky i Spencer Garrett.

Reżyser filmu Andrew Dominik nakręcił m.in. “Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”. W przeszłości Marilyn Monroe grała chociażby Michelle Williams. Zanim w 2019 roku rolę w “Blondynce” dostała Ana de Armas, o angaż do filmu Dominika walczyły Jessica Chastain i Naomi Watts.

Kiedy premiera na platformie Netflix? W Stanach Zjednoczonych filmowy dramat ukaże się 23 września 2022.

W marcu “Blondynka” otrzymała najcięższą możliwą kategorię wiekową “NC-17” od organizacji MPA.

Previous Article
The Iron Claw Zac Efron

Zac Efron zagra w "wrestlerskim" dramacie "The Iron Claw" od studia A24

Next Article
Westworld Sezon 4 Zwiastun

Zwiastun serialu "Westworld" - sezonu 4. Powrót, na który czekają wszyscy

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share