“Powodzenia, Leo Grande” – Emma Thompson uczy się kochać własne ciało. Zwiastun filmu

Powodzenia Leo Grande Zwiastun
Powodzenia Leo Grande Zwiastun, data premiery, opis fabuły / Foto: Forum Film, Lionsgate, Cornerstone Films

Już w lipcu swoją premierę zanotuje brytyjski komediodramat “Powodzenia, Leo Grande” w reżyserii Sophie Hyde. W filmie rolę główną gra Emma Thompson, gwiazda “Rozważnej i romantycznej” (1995) oraz niedawnej “Cruelli”. Uznana aktorka pojawia się tu jako kobieta w średnim wieku, która uczy się akceptować własne ciało i czerpać radość z seksu. Mamy dla Was oficjalny polski zwiastun (do obejrzenia poniżej).

Powodzenia Leo Grande Zwiastun filmu, data premiery, opis fabuły

Film “Powodzenia, Leo Grande” ukaże się w kinach 15 lipca i zobaczymy w nim nie tylko Emmę Thompson, ale też Daryla McCormacka czy Isabellę Laughland. Komediodramat miał już premierę za granicą i uzyskał wynik 95 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes. W omówieniu dla “Toronto Star” uznano, że scenariusz filmu unika utartych, hollywoodzkich schematów, a bohaterowie są pełnokrwiści, dalecy od stereotypu. W serwisie “Entertainment Weekly” pisano, że film jest ważnym i “czułym” dramatem o samoakceptacji.

Opis fabuły filmu dostępny na stronie polskiego dystrybutora (Forum Film Poland):

— Nancy Stokes (Thompson), emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande (McCormack). W pokoju hotelowym poza miastem Nancy spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć.

Reżyserka Sophie Hyde za swoją pracę przy “Powodzenia, Leo Grande” również zdobyła świetne recenzje. W dorobku 45-latki znajdują się między innymi takie tytuły, jak “Zwierzęta” (2019), “Fucking Adelaide” (2017), “52 wtorki” (2013) czy “Boys on Film 6” (2011).

Scenariusz “Good Luck to You, Leo Grande” przygotowała Katy Brand – aktorka, komiczka i fabularzystka, znana z programu ITV2 “Katy Brand’s Big Ass Show”.

Źródło: Forum Film Poland – informacja nadesłana

Previous Article
Kryptonim Polska Plakaty

Zobacz plakaty z "niepoprawnej politycznie" komedii "Kryptonim Polska"

Next Article
Fall Zwiastun

Zwiastun thrillera "Fall" z Virginią Gardner i Jeffreyem Deanem Morganem

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share