“Pinokio” w reżyserii Guillermo del Toro – nowe zdjęcia z filmu

Pinokio Guillermo del Toro
Pinokio Guillermo del Toro – zdjęcia z filmu / Foto: “Vanity Fair”; Netflix Animation, DDY, Pathé, Necropia Entert.

Nadchodzący “Pinokio” Roberta Zemeckisa (z Tomem Hanksem w obsadzie) to niejedyna adaptacja klasycznej baśni Carla Collodiego. Okazuje się, że inną – nie aktorską, lecz animowaną – wersję przygód drewnianego chłopca przygotował mistrz Guillermo del Toro, twórca “Kształtu wody”. Mamy nowe zdjęcia zwiastujące film.

Pinokio Guillermo del Toro – zdjęcia z filmu

Guillermo del Toro zna się na baśniowej estetyce – w takiej konwencji przedstawiono jego kultowy “Labirynt fauna”, mieszający fantastykę z horrorem i dramatem. Za realizację jego “Pinokia” odpowiada studio Netflix Animation, a widowisko ma ukazać się na platformie giganta VOD już w grudniu. W wywiadzie dla “Vanity Fair” del Toro powiedział:

– Zawsze intrygowały mnie powiązania, jakie można zauważyć między “Pinokiem” a “Frankensteinem”. Obie historie opowiadają o dziecku, które zostaje rzucone w świat. Obie postacie stworzone zostały przez ojca, który oczekuje, że jego dziecko samo odkryje, co w świecie jest dobre, co jest złe, że pozna zasady etyczne, moralne, że pozna miłość i wszystko, co najważniejsze.

Na stronie “Vanity Fair” udostępniono zdjęcia z filmowego “Pinokia”. Możecie zobaczyć je poniżej.

W obsadzie głosowej znajdują się: Gregory Mann (który gra Pinokia), Ewan McGregor (w roli Świerszcza Jiminy’ego), David Bradley (Dżepetto), Tilda Swinton (Wróżka o Turkusowych Włosach), a także Cate Blanchett, Finn Wolfhard, Christoph Waltz, Ron Perlman, Tim Blake Nelson i John Turturro.

Scenariusz filmu napisał Guillermo del Toro we współpracy z Patrickiem McHale’em, Grisem Grimlym i Matthew Robbinsem. Dorobek reżyserski del Toro zamyka kryminał “Zaułek koszmarów” z ubiegłego roku.

Previous Article
Stranger Things Sezon 4

"Stranger Things": druga połowa sezonu 4. na nowych zdjęciach

Next Article
Nicole Kidman w filmie Netfliksa

Kidman, Efron i King poznają, co to miłość w nowej komedii Netfliksa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share