Sarah Silverman w obsadzie nowego filmu Bradleya Coopera, “Maestro”

Maestro Sarah Silverman
Maestro Sarah Silverman dołącza do obsady filmu / Foto: Wikimedia Commons

Sarah Silverman (“Wyjdź za mnie”, “Historia wulgaryzmów”) dołączyła do gwiazdorskiej obsady nowego filmu Bradleya Coopera, “Maestro”. W dramacie biograficznym, poza samym hollywoodzkim asem, zagrają między innymi Matt Bomer i Carey Mulligan. Produkcja opowie o życiu wybitnego kompozytora Leonarda Bernsteina.

Maestro Sarah Silverman siostrą znanego kompozytora w filmie Bradleya Coopera

Bradley Cooper gra w filmie Leonarda Bernsteina – kompozytora, który do dziś uznawany jest za jednego z najlepszych w swoim fachu. To właśnie o jego życiu opowie “Maestro”. Fabuła obejmie blisko trzydzieści lat z życia Bernsteina, w tym takie wydarzenia jak jego debiut w Filharmonii Nowojorskiej czy praca przy oscarowych dziełach. Cooper dużo uwagi poświęci skomplikowanemu związkowi muzyka oraz jego żony.

Sarah Silverman wystąpi w roli siostry Bernsteina, a Felicię – jego małżonkę – zagra Carey Mulligan. Matt Bomer najprawdopodobniej otrzymał angaż do roli kochanka muzyka (ten był bowiem osobą homoseksualną; wiedziała o tym nawet jego życiowa partnerka). W obsadzie “Maestro” uwagę zwracają także Maya Hawke i Jeremy Strong. Drugi z wymienionych zagra Johna Gruena – krytyka sztuki i kompozytora.

Producentami filmu “Maestro” są Steven Spielberg, Martin Scorsese, Fred Berner, Amy Durning i Kristie Macosko Krieger. Produkcja dramatu biograficznego oficjalnie wystartowała; ponoć Cooper nawiązał porozumienie z członkami rodziny Bernsteina, którzy częściowo asystowali przy pracach nad scenariuszem.

Zdjęcia do “Maestro” wystartowały w maju i były kręcone między innymi w słynnej instytucji muzycznej Tanglewood w stanie Massachusetts. Na razie nie jest znana data premiery. Leonard Bernstein urodził się w 1918 roku jako syn ukraińskich Żydów. Był kompozytorem, dyrygentem i pianistą, twórcą muzyki do filmów i musicali broadwayowskich. Zmarł w 1990 roku na nowotwór płuc.

Previous Article
Morbius 2

"Morbius 2: It's Morbin' Time"? Jared Leto zapowiada tajemniczy sequel

Next Article
Westworld James Marsden

James Marsden pojawi się w 4. sezonie serialu "Westworld"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share