Abigail Breslin w dramacie obyczajowym o Patricii Weir

Miranda's Victim Abigail Breslin
Miranda’s Victim Abigail Breslin w filmie o Trish Weir / Foto: Wikimedia Comm.

Nominowana do Oscara i nagrody BAFTA Abigail Breslin (“Stillwater”, “Freak Show”) dołącza do obsady filmu “Miranda’s Victim”. Zagra postać rzeczywistą – ofiarę napastowania seksualnego, która walczy o swoje prawa i uczestniczy w głośnym procesie.

Miranda’s Victim Abigail Breslin dołącza do obsady filmu

Abigail Breslin zagra w filmie główną bohaterkę – osiemnastoletnią Patricię “Trish” Weir, która zostaje porwana przez tytułowego Ernesta Mirandę i pada ofiarą przemocy seksualnej. Zgwałcona, obiecuje sobie, że dopilnuje, by oprawca trafił do więzienia. Akcja filmu dzieje się w latach sześćdziesiątych, więc droga będzie długa i kręta. Dramat obyczajowy skupi się na zmianie myślenia społeczności amerykańskiej, jeśli chodzi o temat molestowania seksualnego oraz postrzegania kobiet, które przeszły gwałt. Trish Weir to postać autentyczna; scenariusz “Miranda’s Victim” przygotowali J. Craig Stiles i George Kolber.

W filmie zobaczymy też Luke’a Wilsona, Andy’ego Garcię oraz Donalda Sutherlanda. Pierwszy z aktorów wystąpi w roli prokuratora Lawrence’a Turoffa, który wspiera Trish w jej walce o sprawiedliwość. Sutherland będzie sędzią, a Garcia zagra prawnika zleconego Mirandzie. Za reżyserię filmu odpowiada Michelle Danner (twórczyni między innymi dramatu “Hello Herman”).

Abigail Breslin najbardziej zasłynęła ze swojej tytułowej roli w komediodramacie “Mała Miss” z 2006 roku. Za tę kreację nominowana była do Nagrody Akademii Filmowej oraz statuetki BAFTA, otrzymała natomiast nagrodę Critics’ Choice. Później Breslin pojawiała się jeszcze w serialu Ryana Murphy’ego “Królowe krzyku”, grała również w dwóch odsłonach serii “Zombieland” z Woodym Harrelsonem.

Czytaj też: Macaulay Culkin w thrillerze o wirusie zabijającym najbogatszych ludzi świata

Previous Article
The Munsters Jeff Daniel Phillips

Herman Potwornicki w pełnej krasie - nowe zdjęcie z filmu "The Munsters" Zombiego

Next Article
El Dragón: Powrót wojownika Sezon 3

"El Dragón: Powrót wojownika" - sezon 3.: możliwa data premiery

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share