J.J. Abrams przygotuje serialową wersję “Speed Racera”

Speed Racer J.J. Abrams
Speed Racer J.J. Abrams przygotuje adaptację znanej mangi / Foto: Wikimedia Commons

W harmonogramie J.J. Abramsa na najbliższe miesiące znajduje się już sporo projektów, ale hollywoodzki producent nie zwalnia tempa – zapowiedział, że w planach ma także pracę przy serialu “Speed Racer”. Będzie on adaptacją japońskiej mangi o tym samym tytule, poświęconej wyścigom samochodowym.

Speed Racer J.J. Abrams przygotuje serial dla Apple TV+

W 2008 roku powstała już hollywoodzka adaptacja “Speed Racera” – mianowicie film pełnometrażowy z Susan Sarandon, Christiną Ricci i Emilem Hirschem. Projekt w reżyserii sióstr Wachowskich zebrał przeciętne recenzje i nie zarobił wiele w notowaniach box-office’u. Nic dziwnego, że planowany jest kolejny projekt na bazie japońskiej marki. W przeszłości powstały gry i animacje na bazie “Speed Racera”. Teraz przyszła kolej na serial aktorski.

Jego producentem wykonawczym będzie J.J. Abrams, a całość powstanie za sprawą jego własnej wytwórni Bad Robot Productions. Serial powstanie na zamówienie Apple’a, a jego showrunnerami będą Ron Fitzgerald i Hiram Martinez (jednocześnie scenarzyści i producenci). Pierwszy z panów pracował niedawno przy serialu HBO “Perry Mason”. Drugi – przy serialowym “Snowpiercerze”.

Ponoć serial na podstawie “Speed Racera” miał powstać już jakiś czas temu, ale przez wiele lat przechodził przez tzw. “piekło produkcyjne” (development hell). W pracę przy serialu zaangażowane będzie też studio Warner Bros. Niedawno J.J. Abrams podpisał z tą wytwórnią kontrakt o wartości 250 mln dolarów. W rezultacie ma przygotować kilka projektów dla kontrahenta.

Wśród szykowanych obecnie przez Abramsa projektów znajdują się nowy filmowy “Star Trek”, sequel serii “Cloverfield” czy film przygodowy “Portal” ze scenariuszem Dana Trachtenberga. Abrams jest też producentem dwóch nadchodzących odsłon serii “Mission: Impossible” (siódmej i ósmej).

Previous Article
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Kubuś Puchatek jako psychopatyczny morderca w slasherze "Blood and Honey"

Next Article
Wednesday Data premiery

Znamy przybliżoną datę premiery serialu Netfliksa o Wednesday Addams

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share