Nowa postać i nowe nazwisko w “Szybkich i wściekłych 10”. Poznajcie babcię Vina Diesela

Szybcy i wściekli 10 Rita Moreno
Szybcy i wściekli 10 Rita Moreno zagra babcię Vina Diesela / Foto: Wikimedia Comm.

Stale poszerza się obsada “Szybkich i wściekłych 10”. Do aktorskiej załogi dołączyła właśnie ikona kina – portorykańska aktorka, tancerka i wokalistka Rita Moreno. 90-latka wystąpi w filmie jako ekranowa babcia Dominica Toretto (Vin Diesel).

Szybcy i wściekli 10 Rita Moreno zagra… babcię Vina Diesela

Rita Moreno pojawiła się w kultowej “Deszczowej piosence” z 1952 roku oraz w adaptacji “West Side Story” z 1961 r., gdzie zagrała Anitę, ekranową ukochaną George’a Chakirisa. Za swoją drugoplanową kreację w tym musicalu została nagrodzona Oscarem. W grudniu premierę miała nowa wersja tej klasycznej historii. W filmie Stevena Spielberga również pojawiła się Moreno (tym razem jako Valentina).

Na Instagramie Vina Diesela pojawił się krótki klip, w którym wystąpiły Rita Moreno i Michelle Rodriguez. Okazuje się, że Moreno zagra babcię Dominica Toretto. Diesel powiedział:

— Od zawsze marzyłem, by nawiązać współpracę z Ritą Moreno. Fakt, że zagra ona moją babcię, sprawia, że moja dusza się uśmiecha. Czuję się “pobłogosławiony”.

Diesel już w ubiegłym roku powiedział dziennikarzowi “Variety”, że chce, aby Rita Moreno zagrała jego babcię w serii “Szybcy i wściekli”. Jak widać marzenia się spełniają. Do niedawna projekt “Fast X” był reżyserowany przez Justina Lina, ale opuścił on plan zdjęciowy i jego rolę przejął Louis Leterrier. Prace przed kamerą trwają od 21 kwietnia. Niedawno portal “Cinema Blend” poinformował, że część materiałów powstanie w Rzymie. Obsadę zasilają m.in. Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Scott Eastwood, Michael Rooker, Cardi B, Alan Ritchson, Jason Momoa i Charlize Theron. Budżet filmu wynosi 300 mln dolarów.

To nie pierwszy raz, kiedy w serii “Szybcy i wściekli” pojawiają się nowe postacie – członkowie rodziny Toretto. W niedawnej “dziewiątce” wystąpił John Cena, jako brat Dominica, Jakob.

W ubiegłym roku podczas Sundance Film Festival wyemitowano dokument “Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It”, poświęcony 90-letniej gwieździe kina. W znakomicie ocenionym przez krytyków projekcie udział wzięli m.in. Morgan Freeman, Whoopi Goldberg, Eva Longoria i Justina Machado.

Previous Article
Glee - Disney+

Wielki powrót "Glee". Kultowy serial pojawi się w ofercie Disney+

Next Article
Beast Idris Elba

Pierwsze zdjęcia z filmu "Beast" z udziałem Idrisa Elby

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share