“Three Thousand Years of Longing” – zwiastun nowego filmu z Tildą Swinton i Idrisem Elbą

Three Thousand Years of Longing Zwiastun
Zwiastun nowego filmu z Elbą i Swinton / Foto: Roadshow Entert., United Artists, FilmNation

W sieci pojawił się zwiastun filmu “Three Thousand Years of Longing” – nowej produkcji od George’a Millera, twórcy serii “Mad Max”. Właśnie odbyła się premiera filmu na Festiwalu w Cannes. W obsadzie nie brakuje pierwszoligowych aktorów: w “TTYoL” grają między innymi Tilda Swinton oraz Idris Elba.

Three Thousand Years of Longing Zwiastun filmu z Elbą i Swinton

“Three Thousand Years of Longing” to historia pewnej zadowolonej z życia uczonej, która na swojej drodze spotyka Dżina. Mitologiczna istota oferuje, że spełni trzy życzenia kobiety w zamian za uwolnienie z butelki. Ich spotkanie przyniesie nieoczekiwane konsekwencje. Scenariusz filmu bazuje na zbiorze opowiadań pt. “The Djinn in the Nightingale’s Eye”, którego autorką jest laureatka nagrody Bookera, Antonia Susan Byatt.

Projekt z gatunku dark fantasy miał swoją światową premierę 20 maja podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Tilda Swinton pojawia się w nim w roli głównej, jako doktor Alithea Binnie, a Idris Elba wystąpił w roli Dżina. George Miller – twórca tak zróżnicowanych produkcji jak “Mad Max”, “Babe – Świnka z klasą” czy “Happy Feet: Tupot małych snów” – znów dowodzi, że jest jednym z najbardziej elastycznych reżyserów tworzących po dziś dzień.

W obsadzie filmu znajdują się również Aamito Lagum, Burcu Gölgedar, Matteo Bocelli, Kaan Guldur i Jack Braddy. Zdjęcia do filmu powstawały w Australii i Turcji, jest to produkcja FilmNation Entertainment, United Artists, Roadshow Entertainment i studia MGM. Budżet wyniósł 60 mln dolarów. Po premierze w Cannes obraz zebrał przeważająco pozytywne recenzje, chwalony między innymi przez “The Guardian” (za reżyserię Millera), “Slashfilm” (za “mocny scenariusz”) oraz brytyjski “The Times” (za “piękne, pełne duszy” kreacje Swinton i Elby).

Nie wiadomo, kiedy film “Three Thousand Years of Longing” ukaże się w Polsce. Pod koniec sierpnia obraz ukaże się w sierpniu, a we wrześniu zobaczą go widzowie w Hiszpanii.

Innym nadchodzącym filmem George’a Millera jest “Furiosa” – nowa odsłona serii o Mad Maksie. Obraz ukaże się dopiero w maju 2024 roku; zagrają w nim Chris Hemsworth, Tom Burke i Anya Taylor-Joy.

Three Thousand Years of Longing Zwiastun – wideo

Previous Article
Miłość seks & pandemia Gdzie obejrzeć

Premiera na Amazon Prime Video: "Miłość, seks & pandemia" Patryka Vegi już na VOD

Next Article
The Entertainment System is Down Woody Harrelson

Woody Harrelson wystąpi w satyrycznej komedii od Rubena Östlunda

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share